Niebywałe, co zrobili kibice w Gdańsku. Skandal. Stracona szansa na normalność

Powoli opada kurz po derbach Trójmiasta, w których Lechia Gdańsk pokonała Arkę Gdynia 2:1 po golu w końcówce spotkania. Działo się nie tylko na boisku, ale również na trybunach, gdzie zasiedli kibice obu zespołów. Meczyki donoszą jednak, że przez obecność fanów Arki nie obeszło się bez strat na stadionie. Zdewastowane zostały toalety Polsat Plus Areny.

Po raz pierwszy w historii Polsat Plus Areny kibice Arki Gdynia mogli obejrzeć spotkanie z Lechią Gdańsk z trybun. 46. Derby Trójmiasta zakończyły wygraną gospodarzy 2:1 po meczu trzymającym dramaturgię do samego końca. Najwyraźniej fanom Arki a udzieliła się zbyt mocno i zdewastowali stadion przeciwników.

Zobacz wideo Tak Sabalenka mówiła o Łukaszence

Polsat Plus Arena zdewastowana po derbach Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Derby z udziałem kibiców obu zespołów na trybunach powinny być normalnością, ale stan Polsat Plus Areny po meczu Lechii z Arką poddaje to stwierdzenie pod wątpliwość. Meczyki poinformowały, że toalety stadionu zostały kompletnie zdewastowane przez fanów Arki i przypominają raczej teren po małej apokalipsie. 

Na zdjęciach widzimy m.in. powyrywane drzwi, przewody wentylacyjne, umywalki, czy nawet puszki do przechowywania papieru toaletowego. Uszkodzeniu uległ nawet sufit toalet, z którego powyciągano przęsła. Na podłodze widzimy porozrzucany papier toaletowy, przewody elektryczne, a nawet wyrwany z sufitu czujnik dymu. 

Poza tym oberwać miał również kiosk gastronomiczny. Z pewnością całe zniszczenia wygenerują koszty rzędu kilkunastu tysięcy złotych i ktoś będzie musiał to naprawić. 

Niewykluczone, że kolejne mecze pomiędzy Lechią Gdańsk oglądać będziemy już w ekstraklasie. Gdańszczanie już są pewni awansu do najwyżej klasy rozgrywkowej, a ich rywale zajmują drugie miejsce w tabeli przed ostatnią kolejką. Zgodę na wejście kibiców gdyńskiego klubu na Polsat Plus Arenę wydali m.in. wojewoda oraz policja i można przypuszczać, że przed kolejnym meczem znów będą się zastanawiać, a zdewastowane toalety będą jednym z argumentów przeciwko. 

Jak oceniasz zachowanie kibiców Arki Gdynia?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.