Fatalne informacje dla Wisły Kraków. Poważne zainteresowanie gwiazdorem! "Marnuje się"

Jeśli Wisła Kraków nie awansuje w tym sezonie do ekstraklasy, jej skomplikowana sytuacja finansowa stanie się jeszcze trudniejsza. Jak poinformował portal lodzkisport.pl, brak awansu najpewniej wiązać się też będzie z poważnym osłabieniem drużyny. Zespół Alberta Rude może wtedy opuścić jego największa gwiazda.

W niedzielę okaże się, czy Wisła Kraków zachowa szanse na awans do ekstraklasy w tym sezonie. Tego dnia drużyna Alberta Rude zagra u siebie z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza. Samo zwycięstwo nie da jednak Wiśle awansu do baraży o ekstraklasę. 

Zobacz wideo Sceny w trakcie finału Pucharu Polski! Wisła Kraków i Pogoń Szczecin w akcji

By tak się stało Wisła musi nie tylko wygrać. Poza tym musi się spełnić jeden z dwóch warunków. Pierwszym jest remis w meczu GKS Tychy - Górnik Łęczna. Jeśli tak się nie stanie, to Wisła będzie musiała liczyć na co najmniej dwa korzystne wyniki w trzech innych meczach.

Te mecze to Odra Opole - Znicz Pruszków, Wisła Płock - Resovia Rzeszów oraz Motor Lublin - Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wyniki, które urządzają Wisłę to:

  • Remis lub zwycięstwo Znicza
  • Remis lub zwycięstwo Resovii
  • Zwycięstwo Podbeskidzia 

Brak awansu do ekstraklasy byłby dla Wisły katastrofą sportową i organizacyjną. Trzeci z rzędu sezon w I lidze bardzo negatywnie odbiłby się na budżecie klubu. A to wielki problem, zwłaszcza że obecny dług Wisły wynosi około 50 mln złotych.

Rodado odejdzie z Wisły Kraków?

Jak poinformował portal lodzkisport.pl, w przypadku braku awansu z Wisły może odejść jej gwiazda. Chodzi konkretnie o Angela Rodado, którym mocno zainteresował się Widzew Łódź. Wcześniej podobne informacje przekazał portal sport.tvp.pl.

"Sportowo przerasta zespół i zapewne sam czuje, że jego potencjał marnuje się w Krakowie. Jego kontrakt obowiązuje do końca czerwca 2025, a więc najbliższe okienko transferowe to dla Wisły ostatnia okazja, by zarobić na transferze Hiszpana kilkaset tysięcy euro. Zainteresowanych nie brakuje" - czytaliśmy.

I dalej: "To okazja obok której Wisła nie może przejść obojętnie, bo finanse klubu wciąż są w opłakanym stanie. Klub wykonał mnóstwo pracy, by otrzymać licencję na grę w europejskich pucharach, ale klub trawią zaległości, które nie podpadają pod proces licencyjny. W okolicy Krakowa coraz mniej jest partnerów, u których Wisła nie ma zaległości finansowych".

Rodado zdobył w tym sezonie 25 bramek w 34 występach. Hiszpan strzelił m.in. decydującego gola w finale Pucharu Polski. Z liczbą 22 trafień 27-latek jest też liderem strzelców I ligi. Znajdujący się za nim Karol Czubak z Arki Gdynia oraz Łukasz Sekulski z Wisły Płock zgromadzili po 15 goli.

Rodado trafił do Wisły w sierpniu 2022 r. W poprzednim sezonie strzelił 11 goli w 32 występach.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.