Rewolucja w polskim klubie. I to w kluczowym momencie sezonu. Wielkie zaskoczenie

Górnik Łęczna wciąż walczy o miejsce gwarantujące udział w barażach o wejście do ekstraklasy, a w klubie dochodzi do ogromnej zmiany. Z oficjalnego komunikatu dowiadujemy się, że Rada Nadzorcza podjęła decyzję o odwołaniu prezesa Adama Laskowskiego. Moment na rewolucję nie jest najlepszy, bo do końca sezonu pozostały zaledwie cztery kolejki ligowe.

Górnik Łęczna dobrze rozpoczął rundę wiosenną pierwszej ligi i podłączył się do walki o awans do ekstraklasy. Jeszcze do niedawna łęcznianie zajmowali miejsce w czołowej szóstce i zbliżali się do zapewnienia sobie gry w barażach. Teraz po trzech kolejnych spotkaniach bez zwycięstwa nieco zwolnili, a w klubowych gabinetach dochodzi do ogromnych roszad. 

Zobacz wideo Szpilka znów zdecydował się na ogromne wyzwanie. Saleta jest pod wrażeniem

Górnik Łęczna odwołał prezesa w kluczowym momencie sezonu. Ogromna zmiana w I lidze

Na oficjalnej stronie internetowej Górnika Łęczna pojawiła się informacja o ogromnej zmianie w strukturach zarządczych klubu. "Górnik Łęczna Spółka Akcyjna informuje, że z dniem 29 kwietnia 2024 roku decyzją Rady Nadzorczej Pan Adam Laskowski został odwołany z funkcji Prezesa Zarządu Spółki Górnik Łęczna" - czytamy w komunikacie. 

Laskowski był prezesem Górnika od marca 2023 roku. Najpierw pełnił te obowiązki jako przewodniczący Rady Nadzorczej, a w czerwcu został mianowany pełnoprawnym prezesem. Na stanowisku wytrzymał więc niecały rok.  

- Dzisiaj kończę swoją misję w Górniku Łęczna. Z tego miejsca chciałbym serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Klubu, z którymi miałem okazję współpracować. W szczególności dziękuję kibicom, całemu zespołowi na czele ze sztabem szkoleniowym, oraz wszystkim sponsorom i partnerom Górnika - przekazał były już prezes w klubowych mediach. 

Zmiana w Łęcznej była właściwie przesądzona, odkąd doszło do roszad w strukturach kierowniczych spółki LW Bogdanka, która jest większościowym udziałowcem klubu od marca 2023 roku. Od 1 maja prezesem kopalni zostanie Zbigniew Stopa, a zarząd spółki Górnik Łęczna będzie musiał wybrać nowego prezesa.

Górnik Łęczna na razie zajmuje dziewiąte miejsce w I lidze, ale do strefy barażowej traci zaledwie trzy punkty. Do końca sezonu pozostały cztery kolejki, a w pierwszej z nich zawodnicy Pavola Stano zmierzą się z Odrą Opole. Już 3 maja o 18:00 przekonamy się, jak wpłynie na nich zmiana na stanowiskach kierowniczych. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.