Arcyważne zwycięstwo Lechii Gdańsk! Są jedną nogą w Ekstraklasie [WIDEO]

Lechia nie zatrzymuje się w drodze do ekstraklasy. Gdańszczanie wykorzystali potknięcie Arki Gdynia i dzięki wygranej z broniącą się przed spadkiem Polonią Warszawa umocnili się na prowadzeniu w tabeli I ligi. Bohaterem spotkania był Maksym Chłań. Na pięć kolejek przed końcem sezonu Lechii brakuje tylko kilku punktów do tego, aby zagwarantować sobie bezpośredni awans do najwyższej klasy rozgrywkowej.

Lechia Gdańsk pewnie zmierza po awans do ekstraklasy. Przed 29. kolejką była liderem tabeli I ligi z nieznaczną przewagą nad drugą Arką Gdynia, która w środę sensacyjnie przegrała ze Zniczem Pruszków (0:1). Gdańszczanie wykorzystali potknięcie lokalnego rywala.

Lechia Gdańsk nie zbacza z kursu na ekstraklasę. Polonia Warszawa pokonana

W środę Lechia podejmował będącą tuż nad strefą spadkową Polonię Warszawa. Od pierwszych minut przeważała i po 11 minutach mogła cieszyć się z gola na 1:0. Camilo Mena wbiegł w pole karne i wystawił piłkę Maksymowi Chłaniowi, który pewnie pokonał Jakuba Lemanowicza.

Polonia mogła odpowiedzieć za sprawą uderzenia Michała Bajdura, lecz skutecznie interweniował Bohdan Sarnawski. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Lechii ucierpiał w zamieszaniu w polu karnym. Po wejściu Wiktora Pleśnierowicza potrzebował pomocy medycznej i kontynuował grę z opatrunkiem na głowie.

Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0. Po wznowieniu gry dążyli do podwyższenia prowadzenia, tyle że pudłował m.in. Rifet Kapić. A gdy po podaniu Bośniaka dobrą okazję miał Chłań, to na posterunku był Lemanowicz. Natomiast po główce Dawida Bugaja piłka została wybita z linii bramkowej przez Szymona Kobusińskiego.

Polonia szukała swoich szans przede wszystkim po kontratakach, ale praktycznie nie tworzyła zagrożenia pod bramką Sarnawskiego. W końcówce meczu nie działo się zbyt wiele i gdańszczanie mogli cieszyć się z 18. w tym sezonie ligowego zwycięstwa.

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa 1:0

• gol: Maksym Chłań 11'

Po tym spotkaniu Lechia Gdańsk ma 59 punktów i o cztery wyprzedza drugą Arkę Gdynia. Jej sytuacja w walce o bezpośredni awans jest bardzo komfortowa, na pięć kolejek przed końcem ma 11 punktów przewagi nad trzecim GKS-em Tychy. W kolejnym meczu gdańszczanie zmierzą się ze Stalą Rzeszów (27 kwietnia).

W trudnej sytuacji jest za to Polonia Warszawa, która ma już tylko punkt przewagi nad 16. Resovią, będącą już w strefie spadkowej. W ostatnich kolejkach stołeczny zespół czeka zażarta walka o pozostanie w I lidze. W najbliższej kolejce zagra on z GKS-em Katowice (28 kwietnia).

Czy Lechia Gdańsk awansuje do ekstraklasy?