Koszmar Wisły Kraków w końcówce. To był kluczowy mecz. Tak wygląda tabela I ligi

Za nami pierwsze mecze 29. kolejki I ligi. Poznaliśmy już pierwszego spadkowicza. Jest nim Zagłębie Sosnowiec, które przegrało 0:1 ze Stalą Rzeszów. Ponownie bardzo zawiodła Wisła Kraków, która zaledwie zremisowała 1:1 z walczącą o utrzymanie Resovią Rzeszów. Oba gole w tym meczu padły w ostatnich minutach. Tak wygląda aktualna tabela I ligi.

We wtorek odbyły się pierwsze mecze 29. kolejki I ligi. Na początku Podbeskidzie Bielsko-Biała przegrało 0:2 z GKS-em Tychy i jest coraz bliżej spadku. Pewne degradacji jest już natomiast Zagłębie Sosnowiec. Zespół tego dnia przegrał 0:1 ze Stalą Rzeszów i ma na koncie zaledwie 15 punktów.

Wisła Kraków nie dała rady Resovii. Oto tabela I ligi

Ostatnim wtorkowym meczem było starcie Resovii z Wisłą Kraków w Rzeszowie. Dla obu stron było to bardzo ważne spotkanie. Gospodarze walczą w tym sezonie o byt w I lidze i muszą regularnie punktować. Wisła natomiast marzy o powrocie do ekstraklasy, ale ostatnio nie radziła sobie najlepiej i przegrała między innymi z Motorem Lublin o Chrobrym Głogów. Teraz stanęła przed szansą na zdobycie ważnych trzech punktów.

Od początku spotkania częściej przy piłce utrzymywali się goście. Nie przynosiło to jednak żadnych efektów. Groźniejsza była natomiast Resovia, która oddała sześć strzałów, ale żaden nie był jednak celny. W efekcie do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis.

W drugiej połowie lepiej spisywała się Wisła. Częściej atakowała bramkę rywali, ale piłkarzom brakowało skuteczności. Pod koniec spotkania ekipa z Krakowa miała bardzo groźną okazję. Świetnie między słupkami zaprezentował się jednak Branislav Pindroch. Goście w ostatnich minutach wreszcie dopięli swego. Piłkę do siatki po dośrodkowaniu od Patryka Gogola wpakował Angel Rodado. Kiedy wydawało się, że Wisła wygra to starcie, Resovia doprowadziła do wyrównania. Bramkę zdobył Maciej Górski. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Komplet wtorkowych wyników I ligi

• Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 GKS Tychy
  • Zagłębie Sosnowiec 0:1 Stal Rzeszów
  • Resovia Rzeszów 1:1 Wisła Kraków

Tabela I ligi

Obecnie liderem I ligi jest Lechia Gdańsk, która ma punkt przewagi nad drugą Arką Gdynia. Oba zespoły są bardzo blisko powrotu do ekstraklasy. W walce o awans pozostaje również Wisła Kraków, która zajmuje piątą pozycję w tabeli z dorobkiem 46 punktów. Na pozostałych miejscach barażowych znajdują się GKS Tychy, GKS Katowice i Górnik Łęczna.

Ciekawie wygląda również walka o utrzymanie. Resovia obecnie zajmuje 16. miejsce w tabeli i do Polonii Warszawa, która znajduje się poza strefą spadkową, traci tylko jeden punkt. Pewni pozostania w I lidze nie mogą być nadal między innymi Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Znicz Pruszków.

1. Lechia Gdańsk 28 meczów, bilans bramek 47:22, 56 pkt
  2. Arka Gdynia 28, 47:27, 55 pkt
  3. GKS Tychy 29, 38:34, 48 pkt
  4. GKS Katowice 28, 49:30, 46 pkt
  5. Wisła Kraków 29, 53:36, 46 pkt
  6. Górnik Łęczna 28, 30:25, 45 pkt
  7. Motor Lublin 28, 38:35, 45 pkt
  8. Odra Opole 28, 35:28, 43 pkt