Polski klub idzie na wojnę z własnymi kibicami. Miarka się przebrała

Polonia Warszawa walczy o utrzymanie w I lidze. Na razie piłkarze trenera Rafała Smalca radzą sobie z tym wyzwaniem, ale nie mają miejsca na błąd - nad 16. w tabeli Resovią Rzeszów mają zaledwie dwa punkty przewagi. Tymczasem klub uważa, że nie dostaje odpowiedniego wsparcia od kibiców. Wszystko przez ich zachowanie w trakcie ostatniego meczu z Zagłębiem Sosnowiec. Wystosowano ostre oświadczenie.

Mecz z Zagłębiem Sosnowiec mógł być dla kibiców Polonii sporym rozczarowaniem. Drużyna, która po 27. kolejkach miała zaledwie 14 punktów w lidze... po 32. minutach prowadziła 2:0. Gospodarze przez cały mecz musieli odrabiać straty, co ostatecznie im się udało dopiero w 85. minucie, gdy gola na 3:3 strzelił Michał Grudniewski. Emocji w tym starciu nie brakowało.

Zobacz wideo Iga Świątek pokazała zdjęcie z El Clasico

Kibice Polonii nie umieją się zachować? Pierwszoligowiec ich upomina. I zapowiada konsekwencje

Niestety niektórzy nie potrafili zachować nerwów na wodzy. Niektórzy kibice Polonii po zakończeniu meczu postanowili wyładować frustrację na czarnoskórym zawodniku Zagłębia Sosnowiec. Klub zapowiada podjęcie wobec nich surowych kroków. Sprawcy mają otrzymać m.in. zakazy stadionowe. Do tej pory zidentyfikowano dwie osoby.

"Każda osoba zasługuje na szacunek i godność, niezależnie od rasy czy pochodzenia etnicznego. Rasizm podważa tę podstawową zasadę życia społecznego, traktując pewne grupy etniczne jako gorsze. Zachowania te są w totalnej sprzeczności z polonijnym DNA oraz misją 'Czarni Kulturalni'. Jako klub rozpoczęliśmy działania mające na celu zidentyfikowanie osób, które dopuściły się tych haniebnych, rasistowskich czynów. Podejmiemy wobec nich kroki prawne łącznie z nałożeniem zakazów stadionowych" - czytamy na stronie Polonii Warszawa.

To jednak nie koniec uwag wobec kibiców. Władzom Polonii nie podobał się również doping, który polegał na obrażaniu rywali oraz Legii Warszawa.

"Jesteśmy przekonani, że większość naszych fanów nie popiera takiego negatywnie nacechowanego dopingu. Zwracamy się z apelem, szczególnie do Ultrasów zajmujących miejsca w sektorze 'C', o zaprzestanie używania wulgaryzmów i nawoływania do tego za pomocą systemu nagłośnienia lub megafonów. Grupa Ultras musi pamiętać, że na stadionie większość kibiców nie popiera takich przyśpiewek i nie czuje się z tym komfortowo" - zwraca uwagę klub. Zauważono, że tego rodzaju doping odstrasza nowych kibiców oraz potencjalnych sponsorów i przypomniano, że wartościami Polonii Warszawa jest szacunek, otwartość i radość.

W najbliższej kolejce Polonia Warszawa zagra na wyjeździe z Lechią Gdańsk. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będą gospodarze, którzy zmierzają po pewny awans do ekstraklasy. W tym samym czasie Resovia Rzeszów spróbuje pokonać Wisłę Kraków - taki wynik, przy porażce Polonii oznaczałby spadek warszawskiej drużyny na 16. miejsce w tabeli.

Czy polscy kibice mają problem z agresją?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.