Taka wiadomość przywitała piłkarzy polskiego klubu. Zgroza i brak hamulców

Niedobrze dzieje się w Resovii Rzeszów. Drużyna Rafała Ulatowskiego przegrała trzy kolejne mecze, spadła do strefy spadkowej I ligi, a jej fani stracili cierpliwość. Przed sobotnim spotkaniem w Tychach pseudokibice Resovii wywiesili na stadionie transparent, w którym wprost grożą zawodnikom, jeśli ci kolejny raz przegrają spotkanie.

Resovia Rzeszów to jedna z najsłabszych drużyn I ligi. Po 27 kolejkach drużyna Rafała Ulatowskiego zajmuje 16. miejsce i strefie spadkowej. Do Polonii Warszawa, która zajmuje ostatnią bezpieczną pozycję, Resovia traci cztery punkty.

Zobacz wideo Santos zwolniony z Besiktasu. Jest reakcja PZPN

Ostatni czas jest dla rzeszowian wyjątkowo nieudany. Resovia przegrała trzy kolejne mecze z rzędu, ulegając Górnikowi Łęczna (2:3), Polonii (0:1) oraz Stali Rzeszów (0:2). W tym roku Resovia wygrała tylko dwa z dziewięciu meczów ligowych, zdobywając w nich w sumie raptem osiem punktów.

Na zwycięstwo rzeszowianie czekają od 16 marca, kiedy niespodziewanie ograli na wyjeździe Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 4:1. Gościom sprawę mocno ułatwił jednak fakt, że gospodarze już od 14. minuty grali w podwójnym osłabieniu po czerwonych kartkach dla Wiktora Biedrzyckiego i Macieja Ambrosiewicza.

Szansę na przełamanie Resovia będzie miała w sobotę. Przed drużyną Ulatowskiego jednak bardzo trudne zadanie. Resovia zagra na wyjeździe z walczącym o miejsce w barażach do ekstraklasy GKS Tychy.

Skandaliczny transparent w Rzeszowie

Tyszanie zajmują szóste miejsce w I lidze, a w ostatniej kolejce ograli na wyjeździe Znicz Pruszków 3:2. I właśnie przed spotkaniem z Tychami pseudokibice Resovii postanowili w kuriozalny sposób "zmotywować" swoich piłkarzy.

Portal podkarpacielive.pl pokazał na Twitterze, jaki transparent pojawił się na stadionie niewiele ponad dobę przed meczem. "Przegracie = wp*****l macie. Resovia to my, a nie k***a wy - pajacyki" - wymalowali nieznani "artyści".

Klub nie odniósł się do wywieszonego transparentu. Krytycznie podeszli zaś do niego kibice, którzy wypowiedzieli się pod postem portalu podkarpacielive.pl. Większość z nich skrytykowała zachowanie pseudokibiców, zauważając, że taka forma "motywacji" nie tylko nie pomoże obecnej drużynie, ale i klubowi, który przez takie zachowania w przyszłości może mieć problemy z pozyskiwaniem zawodników.

Czy Resovia utrzyma się w tym sezonie w I lidze?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.