Dramat. Stadion za 150 milionów złotych i już są problemy. Klub podjął decyzje

Zagłębie Sosnowiec jest w koszmarnym położeniu i utrzymanie w pierwszej lidze wydaje się być już niemal niemożliwe. To rodzi obawy o frekwencje na nowym obiekcie klubu. Z tego powodu władze zdecydowały się na obniżkę cen, aby wynagrodzić kibicom fatalną postawę drużyny i zachęcić do przyjścia na stadion. Nowe ceny będą obowiązywać do końca sezonu, o czym poinformowano w oficjalnym komunikacie.

13 punktów w 24 meczach - to bilans Zagłębia Sosnowiec w trwającym sezonie pierwszej ligi. Zespół wygrał tylko dwa spotkania. Ponadto w ostatnim czasie we władzach klubu doszło do wielu zmian. Jednym ze współwłaścicieli został Rafał Collins, a nowym trenerem Aleksander Chackiewicz. Ten ostatni po przegranym ligowym meczu z Lechią Gdańsk (0:4) tłumaczył, że jego piłkarze byli... przytłoczeni stadionem. 

Zobacz wideo Lewandowski i kibic z Chin

Zagłębie Sosnowiec obniża ceny biletów. Jasny komunikat klubu

Zagłębie ma nie tylko problem z osiąganiem nawet poprawnych wyników sportowych, a to rodzi obawy o zapełnienie trybun na swoim stadionie. Jak na warunki I ligi nie jest źle - Zagłębie ma 4. najlepszą frekwencję w lidze (4.879). Mimo tego prosi się, żeby na mecze przychodziło jeszcze więcej ludzi. Obiekt spełnia najwyższe możliwe standardy. Pół roku temu gościł nawet mecze Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach. Średnia frekwencja wynosząca cztery tysiące na 11-tysięcznym obiekcie nie wygląda najlepiej, choć i tak jest niezła, biorąc pod uwagę wyniki. 

Klub postanowił zrekompensować kibicom koszmarną formę zespołu i obniżył ceny biletów na mecze domowe do końca sezonu. "Uwaga. W wyniku fatalnej sytuacji sportowej oraz podjętych rozmów z grupami kibicowskimi obniżamy ceny biletów do końca tego sezonu" - czytamy w komunikacie.

Od teraz wejściówki na mecze ostatniego zespołu pierwszej ligi będą kosztować od 10 do 30 złotych. Co ciekawe, obniżki obejmą też prestiżowy mecz z GKS-em Katowice, który odbędzie się w Poniedziałek Wielkanocny.

Przypomnijmy, że Arcelor Mittal Park został otwarty 25 lutego 2023 roku podczas meczu Zagłębia z GKS-em Katowice. Koszt budowy obiektu wyniósł 148 milionów złotych brutto.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.