Stało się! Świetne wieści dla Wisły Kraków. To już oficjalne

Wisła Kraków wysłała oficjalne pismo do stowarzyszenia Socios Wisła na początku marca br., w którym prosiła o wsparcie finansowe, by spełnić warunki licencyjne na kolejny sezon. Klub na razie nie może w pełni pochwalić się stabilizacją finansową, której brakuje mu już od kilku lat. Teraz zapadła ważna decyzja, a członkowie stowarzyszenia pochylili się nad wnioskiem w trakcie głosowania. Te wieści ucieszą nie tylko Jarosława Królewskiego, a więc prezesa Wisły.

Wisła Kraków gra drugi kolejny sezon w I lidze. W rozgrywkach 22/23 klub ze stolicy Małopolski zagrał w barażach o Ekstraklasę, ale tam przegrał 1:4 w półfinale z Puszczą Niepołomice. Na tym etapie trwającego sezonu Wisła zajmuje czwarte miejsce z 41 punktami i traci sześć do prowadzącej Lechii Gdańsk. Nie należy więc wykluczać scenariusza, że ponownie Wisła będzie musiała walczyć o powrót do elity przez wspomnianą ścieżkę barażową.

Zobacz wideo Jasna deklaracja Kamila Grosickiego. "Jestem gotowy"

Od lat Wisła jednak ma problemy finansowe, przez które na przełomie 2018 i 2019 r. omal nie doszło do upadku. Z pewnością awans do Ekstraklasy mógłby poprawić sytuację finansową klubu i wprowadzić tam stabilizację. Portal meczyki.pl informował 14 marca br., że Wisła potrzebuje finansowego wsparcia od stowarzyszenia Socios Wisła. Do 15 kwietnia Wisła musi "uporządkować liczby i złożyć dokumenty do Kierownika Działu Licencji" na grę w Ekstraklasie lub I lidze. Potrzebne było jednak 1,5 mln złotych. Przez ostatnie lata Socios Wisła wsparło krakowian kwotą sięgającą ponad 6,3 mln złotych.

"Przed nami nieco ponad 50 dni, które w dużej mierze wyznaczą kierunek dalszego funkcjonowania klubu w najbliższych latach. Niestety wzrost inflacji, płacy minimalnej, zużycia energii, dodatkowych podwyżek na infrastrukturę sportową i stadion generują dla klubu kolejne miliony złotych kosztów dodatkowych, które poza tymi wynikającymi z braku środków z praw telewizyjnych (10-12 mln), co roku mocno wpływają na płynność finansową tak dużego Klubu, jakim jest Wisła Kraków, obciążając go drastycznie" - napisał Jarosław Królewski, prezes Wisły w piśmie skierowanym do stowarzyszenia 6 marca br.

Wsparcie finansowe dla Wisły Kraków. "Wyraz zaufania i motywacja"

Wisła Kraków poinformowała w oficjalnym komunikacie, że otrzymała już wsparcie finansowe od Socios Wisła. Stowarzyszenie, zgodnie z treścią komunikatu, przekazało w minioną środę 1,5 mln złotych "na sfinansowanie bieżących wydatków klubu, w tym zobowiązań licencyjnych". Doszło już do głosowania, podczas którego 92,57 proc. członków opowiedziało się pozytywnie za wnioskiem klubu. Od początku istnienia stowarzyszenia Wisła otrzymała już blisko osiem mln złotych. "W środę 20 marca Socios Wisła po raz kolejny pokazało, jak ważną rolę pełni w życiu klubu" - czytamy.

"Serdecznie dziękujemy członkom Socios za okazane wsparcie, wysoką frekwencję i niemal jednogłośny wynik głosowania w kontekście wsparcia klubu. Przed nami teraz kluczowe tygodnie trwającego sezonu. Otrzymane środki pomogą poprawić nasze wyzwania płynnościowe. Wynik niedawnego głosowania jest dla nas pozytywnym zaskoczeniem, wyrazem zaufania i motywatorem do dalszej pracy" - przekazał Królewski, cytowany przez oficjalną stronę internetową Wisły.

Wisła Kraków zagra w kolejnym ligowym meczu z Chrobrym Głogów. To spotkanie odbędzie się w sobotę 30 marca o godz. 17:30.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.