Zasłużone kluby na dnie. Szykuje się spadek po latach. Tak wygląda tabela I ligi

Podbeskidzie Bielsko-Biała walczy o pozostanie w I lidze. W niedawno zakończonej kolejce zmierzyło się z GKS-em Katowice. I kolejny raz bardzo rozczarowało. Drużyna spisała się fatalnie i przegrała aż 0:5. Tym samym jest coraz bliżej spadku do II ligi. W jeszcze gorszej sytuacji jest inny zasłużony klub. Oto tabela I ligi.

W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki I ligi Arka Gdynia podejmowała u siebie Odrę Opole. W pierwszej połowie gospodarze mieli przewagę, ale zeszli do szatni przy remisie 1:1. Najwięcej wydarzyło się w końcówce tego spotkania. W 74. minucie Odra wyszła na prowadzenie, ale nie cieszyła się z niego długo. Zaledwie kilka minut później Arka doprowadziła do wyrównania. Finalnie mecz zakończył się remisem 2:2 i dzięki temu walka o awans do ekstraklasy robi się coraz bardziej zaciekła.

Koszmar Podbeskidzia Bielsko-Biała. Dotkliwa porażka i spadek coraz bliższy

W kolejnym spotkaniu tego dnia GKS Katowice zmierzył się przed własną publicznością z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Ekipa gości jest w fatalnej sytuacji i poważnie grozi jej spadek. Z tego powodu musi zacząć regularnie punktować. Starcie z GKS-em rozpoczęła jednak w najgorszy możliwy sposób. Już w 26. minucie Matej Senić wyleciał z boiska po obejrzeniu dwóch żółtych kartek. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i szybko zdobyli trzy bramki. Na listę strzelców wpisali się kolejno Arkadiusz Jędrych i dwa razy Mateusz Marzec

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił i GKS strzelił kolejne dwa gole. Tym razem bramkarza pokonali Sebastian Bergier i Adrian Błąd. W końcówce meczu Podbeskidzie jeszcze bardziej skomplikowało sobie sytuację, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Tomasz Jodłowiec. Finalnie wynik już się nie zmienił i GKS Katowice wygrał 5:0. Tym samym drużyna z Bielska-Białej jest coraz bliżej spadku do II ligi.

W ostatnim niedzielnym meczu Górnik Łęczna podejmował Znicz Pruszków. Gospodarze szybko objęli prowadzenie za sprawą Lukasa Klemenza i wydawało się, że dowiozą zwycięstwo do końca. W doliczonym czasie gry Znicz zdołał jednak wyrównać po golu autorstwa Shumy Nagamatsu i ostatecznie starcie zakończyło się remisem 1:1.

Komplet niedzielnych wyników I ligi

• Arka Gdynia 2:2 Odra Opole
  • GKS Katowice 5:0 Podbeskidzie Bielsko-Biała
  • Górnik Łęczna 1:1 Znicz Pruszków

Po 24 kolejkach liderem tabeli jest Lechia Gdańsk, która ma dwa punkty przewagi nad drugą Arką Gdynia. O bezpośredni awans wciąż mogą powalczyć między innymi GKS Tychy i Wisła Kraków (po 41 pkt). Ciekawie wygląda również walka o utrzymanie. Na 16. miejscu znajduje się Polonia Warszawa, która do bezpiecznej pozycji traci trzy punkty.

Bardzo źle wygląda sytuacja Podbeskidzia. Zespół jest 17. i ma tylko 18 punktów. Niemal przesądzony jest już spadek Zagłębia Sosnowiec, które zajmuje ostatnie miejsce z zaledwie 13 punktami. Zarówno Podbeskidzie jak i Zagłębie stosunkowo niedawno grali jeszcze na poziomie ekstraklasy - ci pierwsi w sezonie 2020/2021, zaś sosnowiczanie w sezonie 2018/2019. Spadek na trzeci poziom rozgrywkowy byłby koszmarem dla obu zespołów. Podbeskidzie ostatni raz było tak nisko w 16 lat temu, zaś Zagłębie - 10.