Oficjalnie: Pierwszoligowy klub wyrzucił trenera! Nazwał piłkarzy "frajerami"

Dariusz Marzec nie jest już trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała - taką informacje przekazał klub po środowej porażce z Motorem Lublin. O ewentualnym zwolnieniu mówiło się już od dobrych paru dni. Na szkoleniowca wylała się spora fala krytyki po tym, jak brutalnie zbeształ swoich piłkarzy na konferencji prasowej. M.in. nazwał ich "frajerami". Drużynę pozostawia na przedostatnim miejscu w tabeli.

"Dariusz Marzec nie jest już trenerem Podbeskidzia" - ten krótki komunikat pojawił się na oficjalnym profilu Podbeskidzia Bielsko-Biała w portalu X. Decyzja zapadła w środę wieczorem zaraz po domowej porażce klubu spod Klimczoka z Motorem Lublin 1:2. Marzec na ławce trenerskiej zasiadał od 16 listopada ubiegłego roku. Zdążył poprowadzić bielszczan zaledwie w sześciu meczach. Odniósł w nich jedno zwycięstwo, raz zremisował, a pozostałe cztery przegrał.

Zobacz wideo Tajny plan Probierza. "Rozpuszczanie mgły, żeby namieszać w głowie przeciwnika"

Dariusz Marzec poniósł konsekwencje skandalicznej wypowiedzi. To koniec. Podbeskidzie wydało komunikat

Krótki komunikat pojawił się także na stronie internetowej Podbeskidzia. - Po domowej porażce z Motorem Lublin, Dariusz Marzec przestał być szkoleniowcem Górali. Dziękujemy za pracę w klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze! - czytamy.

O potencjalnym zwolnieniu szkoleniowca mówiło się już od soboty. Wówczas Marzec mocno zdenerwował się po przegranej 1:2 z Odrą Opole. Wyszedł na konferencje prasową i wypowiedział skandaliczne słowa. -Powiedzieć, że jesteśmy frajerami, to nic nie powiedzieć. Bramkę po stałym fragmencie sobie przeanalizowaliśmy, ale niektórzy zawodnicy są nieodpowiedzialni i to od jesieni. Zdobywając bramkę na 1:1, oddajemy pole, cofamy się i w przeciągu dwóch minut dostajemy bramkę z niczego - krytykował zawodników.

Niedługo później portal sportowebeskidy.pl podał, że trener poniesie konsekwencje swoich słów i zostanie zwolniony. Tak też się stało. Według tego samego źródła kandydatami na jego następcę są Piotr Jawny, a także Maciej Stolarczyk.

Dariusz Marzec w przeszłości prowadził takie drużyny, jak KKS Kalisz, Stal Mielec, Arka Gdynia czy Wieczysta Kraków. Podbeskidzie Bielsko-Biała pozostawił na przedostatnim 17. miejscu w tabeli I ligi. Zespół zgromadził w tym sezonie raptem 17 punktów i do bezpiecznej 15 pozycji traci ich aż pięć.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.