Zasłużony klub na dnie. Szykuje się spadek po latach. Oto tabela I ligi

Za nami kolejne mecze 20. kolejki I ligi. Najwięcej uwagi wzbudzało spotkanie Zagłębia Sosnowiec ze Zniczem Pruszków. Ta pierwsza ekipa jest w fatalnej sytuacji i po raz pierwszy od lat może wylądować w II lidze. Aby liczyć na utrzymanie, musi zacząć punktować. Kolejny jednak raz zawiodła i przegrała 0:1. Tym samym widmo spadku jest coraz bardziej realne. Tak wygląda tabela I ligi.

W niedzielę odbyły się kolejne mecze 20. kolejki I ligi. O godzinie 12:40 Wisła Kraków zmierzyła się na wyjeździe ze Stalą Rzeszów. Ekipa z Krakowa fatalnie rozpoczęła to spotkanie i przegrywała od 28. minuty. Świetnie odwróciła jednak losy rywalizacji. Jeszcze przed przerwą wyrównującą bramkę zdobył Angel Rodado, a tuż pod koniec meczu zwycięskiego gola strzelił Eneko Satrustegui.

Zagłębie Sosnowiec na dnie. Kolejna porażka i spadek tuż tuż

W kolejnym spotkaniu tego dnia Bruk-Bet Termalica Nieciecza podejmowała u siebie Chrobrego Głogów. Gospodarze byli blisko objęcia prowadzenia w 30. minucie, ale Wiktor Biedrzycki zmarnował rzut karny. Niedługo później sytuację Termaliki jeszcze bardziej skomplikował Tomasz Loska, który został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką za faul w polu karnym. Do wykonania "jedenastki" podszedł Szymon Bartlewicz i pewnie pokonał bramkarza.

Grający w osłabieniu gospodarze się nie poddawali i tuż po rozpoczęciu drugiej połowy strzelili wyrównującego gola. Na listę strzelców wpisał się Kacper Karasek. Chrobry nie był w stanie wykorzystać gry w przewadze i ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

W ostatnim niedzielnym starciu Zagłębie Sosnowiec podejmowało przed własną publicznością Znicz Pruszków. Dla gospodarzy było to bardzo ważne spotkanie, ponieważ są w bardzo słabej formie i poważnie grozi im spadek. Aby tego uniknąć, muszą jak najszybciej zacząć punktować. Zagłębie źle jednak rozpoczęło mecz ze Zniczem i straciło bramkę już w 21. minucie. Wówczas gola strzelił Krystian Tabara. W drugiej połowie ekipa z Sosnowca miała przewagę i częściej utrzymywała się przy piłce. Była jednak bardzo nieskuteczna i nie zdołała wyrównać. W efekcie przegrała już szósty mecz z rzędu i jest coraz bliżej spadku do II ligi. Ostatni raz występowała na tym poziomie rozgrywkowym w sezonie 2014/2015.

Komplet niedzielnych wyników I ligi

• Stal Rzeszów 1:2 Wisła Kraków
  • Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 Chrobry Głogów
  • Zagłębie Sosnowiec 0:1 Znicz Pruszków

Po 20 kolejkach liderem tabeli jest Arka Gdynia, która ma na koncie tyle samo punktów co drugi GKS Tychy (37), ale ma jeden mecz rozegrany więcej. Tuż za tymi zespołami znajdują się Lechia Gdańsk (35 pkt) i Wisła Kraków (34 pkt). Na dole tabeli najgorzej wygląda sytuacja wspomnianego Zagłębia Sosnowiec. Zespół uzbierał jedynie 11 punktów i zajmuje ostatnie miejsce. W strefie spadkowej znajdują się jeszcze Podbeskidzie Bielsko-Biała (17 pkt) i Resovia Rzeszów (19 pkt).