Wróciła I liga i już jest nowy lider! Gol stadiony świata [WIDEO]

Dwie minuty wystarczyły GKS-owi Tychy na wygranie 2:0 z Odrą Opole. Gospodarze najpierw wykorzystali rzut rożny, a następnie przepiękną indywidualną akcją popisał się Daniel Rumin, który przebiegł pół boiska. Dzięki tej wygranej ekipa z Tych awansowała na pierwsze miejsce w tabeli, czym wywarli presję na drugiej aktualnie Arce Gdynia. W pierwszym piątkowym meczu Górnik Łęczna zremisował z Miedzią Legnica.

Gra ekstraklasa, gra także I liga. Granie w 20. kolejce na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej zainaugurował mecz Górnika Łęczna z Miedzą Legnica, który zakończył się bezbramkowym remisem. Tuż po nim w Tychach GKS spotkał się z Odrą Opole w meczu dwóch drużyn walczących o awans do ekstraklasy w przyszłym sezonie.

GKS Tychy wygrywa i zostaje nowym liderem I ligi

W Tychach kibice nie obejrzeli zbyt porywającego spotkania. To gospodarze kontrolowali wydarzenia na boisku, ale chwilę zajęło im dobranie się do bramki rywali. Przełomem okazała się 32. minuta. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, świetna parada Artura Halucha i dobitka Marko Dijakovicia. Było 1:0.

Już minutę później GKS prowadził 2:0! Piłkę na lewym skrzydle przejął Daniel Rumin, przebiegł pół boiska, minął dwóch rywali i wpakował piłkę do siatki. Ten wynik utrzymał się do przerwy i trzy punkty były coraz bliżej pozostania w Tychach.

W drugiej części gry nie działo się praktycznie nic. Dość powiedzieć, że obie drużyny oddały zaledwie jeden strzał i była to okazja wykreowana w końcówce spotkania przez GKS Tychy. Ostatecznie gospodarze wygrali 2:0 i zasną dzisiaj na pierwszym miejscu w tabeli.

GKS Tychy - Odra Opole 2:0

Bramki: 32' Dijaković, 33' Rumin

Dzięki tej wygranej GKS Tychy został nowym liderem I ligi z dorobkiem 37 punktów na koncie. Ekipa z Tych może stracić pierwsze miejsce po 20. kolejce tylko w przypadku wygranej Arki Gdynia z Polonią Warszawa. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę 17 lutego o 17:30. Z kolei Odra Opole jest na szóstej pozycji i 31 "oczek".