Co za hit! Był w PSG i będzie grał w I lidze

Lechia Gdańsk dokonała pierwszego transferu przed startem rundy wiosennej w I lidze. Do klubu z Trójmiasta trafia zawodnik, który jest wychowankiem Paris Saint-Germain i całe piłkarskie życie spędził we Francji. - To zawodnik obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, w profilu, jakiego szukaliśmy na tę pozycję - mówi Jakub Chodorowski, dyrektor sportowy Lechii. Gdańszczanie mają opcję wykupu zawodnika po sezonie.

Lechia Gdańsk zakończyła rundę jesienną I ligi na czwartym miejscu z 32 punktami i stratą dwóch do prowadzącej Arki Gdynia. Pod koniec stycznia pojawiły się informacje, że są opóźnienia w wypłatach dla piłkarzy i trenerów Lechii, ale ostatecznie wszystko zostało uregulowane. Przez dłuższy czas Lechia nie dokonała żadnego zimowego transferu, mimo że media informowały o możliwym wypożyczeniu Bohdana Wjunnyka z Szachtara Donieck czy Jana Ziółkowskiego z Legii Warszawa. Teraz gdańszczanie ogłosili transfer nowego piłkarza.

Zobacz wideo "Do dnia kobiet Lech Poznań może mieć po sezonie". Terminarz to kosmos

Wychowanek PSG trafia do Lechii Gdańsk. "Profil, jakiego szukaliśmy"

Lechia poinformowała w oficjalnym komunikacie o sprowadzeniu nowego środkowego obrońcy. Mowa o Loupie-Diwanie Gueho, który został wypożyczony z francuskiej Bastii z opcją wykupu po zakończeniu sezonu 23/24. - Loup to środkowy obrońca obdarzony dobrymi warunkami fizycznymi, w profilu, jakiego szukaliśmy na tę pozycję. Jest młodym zawodnikiem, który może jeszcze bardziej rozwinąć swoje umiejętności. Wspólnie będziemy starali się stworzyć optymalne warunki do dalszego rozwoju jego talentu - powiedział Jakub Chodorowski, dyrektor sportowy Lechii.

Gueho ma za sobą krótki epizod w barwach Paris Saint-Germain w sezonie 13/14, gdzie występował w zespołach tamtejszej akademii. Potem grał w latach 2014-2023 w barwach Paris FC - tam zdołał wystąpić w 18 meczach we wszystkich rozgrywkach. Gueho trafił do Bastii latem zeszłego roku, ale zagrał tylko trzy mecze w pierwszym zespole, gdzie uzbierał łącznie 103 minuty. Głównie defensor grał w rezerwach Bastii, w których strzelił jednego gola. Jego kontrakt w Bastii wygasa w czerwcu 2026 roku.

Gueho będzie teraz rywalizował o miejsce w pierwszym składzie Lechii ze Szwedem Eliasem Olssonem, Rumunem Andrei Chindrisem oraz Bartoszem Brylowskim. Niewykluczone, że Francuz otrzyma szansę debiutu już w pierwszym meczu rundy wiosennej I ligi, gdzie Lechia zagra u siebie z Wisłą Płock (17.02, godz. 20:00). Na razie Gueho dołączył do zespołu na ostatnie dni zimowego zgrupowania w Turcji.

Przed zespołem prowadzonym przez Szymona Grabowskiego w tabeli I ligi, poza Arką Gdynia, jest GKS Tychy oraz Motor Lublin.

Więcej o:
Copyright © Agora SA