Trzęsienie ziemi w polskim klubie. Gwiazda z TVN ogłasza. "W Lidze Mistrzów z Chelsea"

W poniedziałek 15 stycznia Rafał Collins został nowym współwłaścicielem Zagłębia Sosnowiec. Mimo że wykupił jedynie 0,74 procent udziałów, to będzie jedną z osób decyzyjnych w klubie. - Wykorzystamy wszystkie możliwe tricki i wiedzę książkową - powiedział w rozmowie z "Super Expressem". Celebryta nie ukrywa, że ma duże cele związane z zespołem, a wśród nich powrót do ekstraklasy. Zdążył to właśnie potwierdzić już pierwszym transferem.

Nieoczekiwanie pierwszą decyzją Collinsa było zwolnienie dotychczasowego trenera Artura Derbina, choć ten przygotowywał się już do rundy jesiennej. Jego miejsce zajął za to legendarny Aliaksandr Chackiewicz, czyli były selekcjoner reprezentacji Białorusi czy trener Dynama Kijów.

Zobacz wideo Hurkacz trafił najlepiej, jak mógł. "To jest na plus dla Huberta"

Rafał Collins zdradził dalsze plany Zagłębia Sosnowiec. "Decyzja już została podjęta"

35-latek nie ukrywa, że ma ambitnie plany związane z klubem. Mimo że aktualnie posiada zaledwie 0,74 procent udziałów, to niebawem ma nadzieję zostać większościowym właścicielem.

- Zdecydowanie tak, decyzja już została podjęta, wystartuję w przetargu i chciałbym nabyć co najmniej 50 procent plus jeden udziałów w Zagłębiu. A potem chciałbym też z nim przeżywać piękne chwile w ekstraklasie. W ekstraklasie - powtórzę, bo chcę, żeby to mocno wybrzmiało. Nie w drugiej i nie w pierwszej lidze, ale w ekstraklasie. Bo to jest - moim zdaniem - kwestia czasu - powiedział w rozmowie "Super Expressem".

Po rundzie jesiennej I ligi Zagłębie Sosnowiec zajmuje ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów, tracąc osiem punktów do wyjścia ze strefy spadkowej. Nowy udziałowiec nie ma jednak wątpliwości, jaki jest cel zespołu. 

- Chcemy utrzymać się w pierwszej lidze, ale będzie to ogromne wyzwanie. Nie jest to żaden frazes. Nie przyszedłem tu ponieść porażki, tylko mocno o to utrzymanie powalczyć. Jeżeli będzie trzeba pracować 24 godziny na dobę, by ten cel zrealizować, to... nie będę spać. (...) Emocje grają we mnie takie, że czasem mam ochotę wejść na boisko i zagrać z chłopakami - zdradził.

Rafał Collins przeprowadza pierwszy transfer. Michał Janota dołączył do Zagłębia

Nie tak dawno informowaliśmy, że Zagłębie ma opuścić aż ośmiu piłkarzy. Aby zatem zrealizować cel, jakim jest utrzymanie, trzeba dokonać transferów. We wtorek oficjalnie poinformowano, że nowym nabytkiem został doświadczony Michał Janota, który od trzech miesięcy pozostawał bezrobotny, a ostatnio zrobiło się o nim głośno przez wywiad na kanale Tomasza Ćwiąkały. 

- Na początek robimy transfery i kompletujemy drużynę. Chcemy ją zbudować nie tylko w szatni, ale i poza nią. Wykorzystamy wszystkie możliwe tricki i wiedzę książkową, dostępną trenerowi Alaksandrowi Chackiewiczowi - wyjaśnił Collins. - Bardzo chciałbym dożyć chwili, w której Zagłębie Sosnowiec zmierzy się w Lidze Mistrzów z Chelsea! - podsumował.

Zagłębie rozpocznie zmagania I ligi 18 lutego starciem ze Zniczem Pruszków.

Więcej o:
Copyright © Agora SA