Oficjalnie: Wisła Kraków ma nowego trenera

Mariusz Jop został trenerem Wisły Kraków po przyjęciu przez zarząd dymisji Radosława Sobolewskiego - poinformowała oficjalna strona klubowa. Nowy szkoleniowiec, który dotychczas pracował w drużynie rezerw, poprowadzi zespół w ostatnich trzech spotkaniach w tym roku. "Biała Gwiazda" już za kilka dni zagra w 1/8 finału Pucharu Polski.

Piątkowa porażka 1:2 na wyjeździe z Bruk-Bet Termaliką Niecieczą sprawiła, że do dymisji podał się Radosław Sobolewski, dotychczasowy szkoleniowiec Wisły Kraków. Dzień później przyjął ją prezes klubu Jarosław Królewski.

Zobacz wideo Policjant, piłkarz, skoczek. Wszystkie oblicza nowego trenera Polek

Wisła ma nowego trenera. Na razie na trzy mecze

Sobolewski poprowadził "Białą Gwiazdę" w 44 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których wygrał 23 razy, a poza tym zremisował 11 spotkań i przegrał 10 z nich. Już kilka tygodni temu kibice domagali się jego zwolnienia, lecz zespół zanotował passę ośmiu meczów bez porażki. Teraz wpadł w kolejny dołek. W pięciu ostatnich kolejkach I Ligi wygrali tylko raz, co sprawia, że na półmetku sezonu zajmują ósmą lokatę. 

Do końca roku Wisła Kraków zagra tylko trzy spotkania - w czwartek 1/8 finału Pucharu Polski ze Stalą Rzeszów oraz dwóch ligowych: z Górnikiem Łęczna oraz Polonią Warszawa. Wszystkie u siebie. To sprawia, że władze klubu podjęły decyzję, że pierwszy zespół w tych meczach poprowadzi tymczasowy szkoleniowiec. Został nim Mariusz Jop, dotychczasowy opiekun drużyny rezerw. Jego asystentem Michał Siwierski.

"Mariusz Jop znany jest przy R22 z roli piłkarza, a następnie trenera. W latach 1999-2004 i 2009-2010 reprezentował niebiesko-biało-czerwone barwy jako zawodnik, przywdziewając także barwy narodowe. W późniejszym czasie odpowiadał za szkolenie wiślackiej młodzieży na szczeblu CLJ, w zespole rezerw oraz jako asystent głównego trenera. Od lipca 2023 roku prowadzi drużynę Wisły II Kraków, która zajmuje 1. miejsce w JAKO IV lidze. W przeszłości razem z Kazimierzem Kmiecikiem miał okazję prowadzić już tymczasowo pierwszy zespół" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie klubowej. 

A kto może na dłużej zostać nowym szkoleniowcem klubu z ulicy Reymonta w Krakowie? Różne media informują, że w kręgu zainteresowań są takie nazwiska jak niedawny trener Widzewa Janusz Niedźwiedź, Marcin Brosz, Kazimierz Moskal czy nawet Adam Nawałka. Władze klubu dały sobie czas na rozmowy z kandydatami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA