Kto nowym trenerem Wisły Kraków? Opcji jest kilka

Radosław Sobolewski zdecydował się podać do dymisji po porażce 1:2 na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. To oznacza, że chwilowo w Wiśle Kraków trwa bezkrólewie. Klub ze stolicy Małopolski ma do rozegrania jeszcze trzy mecze w tym roku, odpowiednio dwa w I lidze i jeden w Pucharze Polski, konkretniej ze Stalą Rzeszów. Kto może teraz objąć Wisłę? W mediach ruszyła giełda kandydatów, a jednym z wymienianych trenerów jest obecny szkoleniowiec rezerw Wisły.

Po 14 miesiącach Wisła Kraków będzie miała nowego trenera. Po porażce 1:2 na wyjeździe z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza do dymisji podał się Radosław Sobolewski, a dzień później ową dymisję przyjął prezes Jarosław Królewski. To oznacza, że w trzech pozostałych spotkaniach w 2023 roku drużynę poprowadzi już nowy szkoleniowiec. Sobolewski poprowadził Wisłę w 44 meczach we wszystkich rozgrywkach, w których wygrał 23 razy, a poza tym zremisował 11 spotkań i przegrał 10 z nich. Jacy kandydaci pojawiają się w przestrzeni medialnej w kontekście objęcia Wisły?

Zobacz wideo Reprezentacji Polski brakuje liderów. Probierz komentuje: Robert w tym pomagał

Lista kandydatów do objęcia Wisły Kraków. Na niej były selekcjoner młodzieżówki

Interia informuje, że władze Wisły mają rozważać trzech kandydatów na stanowisko trenera. Jednym z nich jest Janusz Niedźwiedź, który pozostaje bez pracy od początku września, kiedy to rozstał się z Widzewem Łódź, w którym pracował od lata 2021 roku. Wcześniej trener prowadził Górnik Polkowice (2020-2021), Stal Rzeszów (2018-2020) czy NKP Podhale Nowy Targ (2017-2018). Miejsce Niedźwiedzia w Widzewie zajął Daniel Myśliwiec, który jeszcze jakiś czas temu był rozważany pod kątem objęcia Wisły.

Inną opcją dla władz Wisły jest Marcin Brosz, były trener Górnika Zabrze, który do 5 września tego roku był selekcjonerem reprezentacji Polski do lat 19. W jego przypadku Królewski dementował, że miało dojść do kontaktu ws. ewentualnej współpracy. TVP Sport dodaje do tej listy Kazimierza Moskala, do niedawna trenera ŁKS-u, który ma za sobą pracę dla Wisły m.in. w roli trenera tymczasowego (2011-2012) bądź asystenta pierwszego szkoleniowca (2010-2011). Wisła może też rozważyć opcję tymczasową, czyli Mariusza Jopa, obecnego trenera rezerw w IV lidze.

Wisła zagra jeszcze w I lidze w 2023 roku z Górnikiem Łęczna (10.12) oraz Polonią Warszawa (17.12). W 1/8 finału rywalem Wisły będzie Stal Rzeszów (07.12).

Po 17 meczach I ligi Wisła zajmuje ósme miejsce z 25 punktami i traci pięć do drugiej Odry Opole. Warto dodać, że dwa pierwsze zespoły w I lidze (obecnie Arka Gdynia i wspomniana Odra) mają bezpośredni awans do ekstraklasy, natomiast drużyny z miejsc 3-6 grają w barażach.

Więcej o:
Copyright © Agora SA