Oficjalnie. Nowy trener objął zespół w I lidze

Tak jak informował w środę Sport.pl, Dariusz Marzec został nowym trenerem pierwszoligowego Podbeskidzia Bielsko-Biała. 54-letni szkoleniowiec, który zastąpił zwolnionego Grzegorza Mokrego, podpisał z bielskim klubem kontrakt do końca sezonu 2024/25.

Rozpoczęta latem i zakończona w środę kadencja Grzegorza Mokrego na stanowisku trenera Podbeskidzia okazała się totalną porażką. Pod wodzą byłego już trenera "Górale" wygrali zaledwie dwa z piętnastu spotkań i zdobywając w sumie tylko 13 punktów plasują się na przedostatnim miejscu w tabeli I ligi.

Zobacz wideo Świderski o relacjach z Probierzem: Kiedyś bardziej się bałem

To sprawiło, że działacze Podbeskidzia przestali zwlekać i oficjalnie poinformowali o tym, na co zapowiadało się od kilku tygodni. Zwolnili Mokrego i jak informował w środę dziennikarz Sport.pl Dominik Wardzichowski, mieli już wówczas przygotowanego jego następcę, którym jest Dariusz Marzec - były trener Stali Rzeszów, Arki Gdynia czy ostatnio Wieczystej Kraków. 

Dariusz Marzec został nowym trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała

W czwartek nasze doniesienia się potwierdziły. Dariusz Marzec został oficjalnie trenerem Podbeskidzia Bielsko-Biała, podpisując z nim niespełna dwuletni kontrakt - do końca sezonu 2024/25. 

Marzec będzie miał za zadanie przede wszystkim odbudować słabo spisujących się "Górali" i sprawić, by zespół przesunął się ze strefy spadkowej na bezpieczne miejsce w tabeli I ligi. 

Do zmian doszło także w sztabie szkoleniowym Podbeskidzia. Drużynę opuszczają asystent Mokrego Donatas Vencevicius, trener analityk Tomasz Byszko, trener bramkarzy Michal Peškovič oraz trener przygotowania motorycznego Dawid Musiał.

W roli asystenta Dariusza Marca w Podbeskidziu wcieli się młody, bo ledwie 31-letni Jakub Nowak. Trenerem bramkarzy będzie z kolei Mariusz Mucharski, który pełnił tę funkcję m.in. w Bruk-Becie Termalice Nieciecza, Koronie Kielce czy Wiśle Płock.

Pierwszy mecz po przerwie na kadrę Podbeskidzie Bielsko-Biała rozegra w piątek 24 listopada, gdy zmierzy się na wyjeździe z Chrobrym Głogów. 

Więcej o: