Doczekali się. W Polsce powstanie nowy stadion. Inwestycja za 164 miliony

"Nowy stadion dla Resovii" - między innymi takie hasła wykrzykują lub wywieszają kibice podczas domowych spotkań rzeszowskiej Resovii. Od kilku lat zespół gra na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej, który jest obiektem piłkarsko-żużlowym. Tam występuje także Stal Rzeszów. Wiele wskazuje na to, że niebawem się to zmieni. We wtorek klub przekazał ważny komunikat.

Polska od kilku lat wzbogaca się o kolejne piękne obiekty piłkarskie. W ostatnich miesiącach otwarto m.in. stadiony w Płocku, Radomiu czy Sosnowcu. Na te inwestycje przeznaczono miliony złotych. W przyszłości kolejne kluby mają wzbogacić się o nowe "domy". Wśród nich jest m.in. Raków Częstochowa, który ze względu na obiekt niespełniający standardów gra spotkania Ligi Mistrzów w Sosnowcu. 

Zobacz wideo Obserwator odsunięty przez związek, bo pomagał ofiarom. "Sytuacja nieprawdopodobna"

Resovia będzie miała nowy stadion. Ważny komunikat klubu

Niebawem nowy stadion będzie też w pierwszej lidze. We wtorek 7 listopada Resovia poinformowała, że Rada Miasta przegłosowa uchwałę, w wyniku której klub otrzyma dofinansowanie na budowę nowego obiektu. To bardzo dobre informacje nie tylko dla piłkarzy i klubu, ale też kibiców, którzy od dawna tego się domagali.

"Podczas dzisiejszej nadzwyczajnej Sesji Rady Miasta Rzeszów Radni miejscy przegłosowali uchwałę, która zapewniła finansowanie budowy nowego stadionu Resovii w kwocie 164 600 329 PLN, pozwalającej na dokonanie wyboru najkorzystniejszej oferty" - przekazano. Dodano także, że decyzja została podjęta jednogłośnie.

Klub przekazał także, że wybór wykonawcy i najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić już w najbliższych dniach. To oznacza, że budowa będzie mogła ruszyć już w najbliższym czasie. "Wybór najkorzystniejszej oferty powinien nastąpić najpóźniej do 11 listopada. Następnie Zamawiający zawiera umowę w terminie nie krótszym niż 10 dni od dnia przekazania informacji o wyborze. Przed podpisaniem umowy Wykonawca zobowiązany będzie do wpłacenia zabezpieczenia" - czytamy.

Kibice pod komunikatem nie ukrywali zadowolenia. "W końcu dobre informacje", "brawa za odwazny ruch dla miasta" - to tylko niektóre z komentarzy.

Resovia po 14. kolejce rozgrywek I ligi plasuje się tuż nad strefą spadkową. Rzeszowianie zgromadzili tylko 14 punktów w tabeli i zajmują 14. lokatę. W środę zmierzą się w ramach Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok, a w niedzielę 12 listopada czeka ich ligowe starcie z Chrobrym Głogów.

Więcej o: