Media: Sensacyjna propozycja dla Papszuna. "Taki telefon był"

Reprezentacja Polski, Czech, Szachtar Donieck - z takimi zespołami łączony był Marek Papszun w ostatnich miesiącach. Były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa jest bez pracy od końca poprzedniego sezonu, gdy opuścił klub po zdobyciu historycznego mistrzostwa Polski. W programie "Weszłopolscy" Szymon Piórek ujawnił, że Papszun otrzymał propozycję od jednego z zespołów I ligi.

Marek Papszun od końca poprzedniego sezonu jest bezrobotny. Szkoleniowiec odszedł z Rakowa Częstochowa po wygraniu mistrzostwa Polski i od tamtego czasu systematycznie łączony jest z różnymi posadami. Przewijał się jako jeden z głównych kandydatów do zastąpienia Fernando Santosa na stanowisku selekcjonera reprezentacji Polski. Gdy to nie wyszło, jego nazwisko zostało wymienione w gronie potencjalnych szkoleniowców kadry Czech. Ostatecznie 49-latek nie wrócił jak na razie na ławkę trenerską. Pojawiał się za to w studiach telewizyjnych.

Zobacz wideo

Marek Papszun odmówił Wiśle Kraków. "Z całym szacunkiem"

Okazuje się, że Marek Papszun dostał propozycję objęcia Wisły Kraków, gdy na początku sezonu posada Radosława Sobolewskiego wisiała na włosku. - "Rozmyślamy nad Danielem Myśliwcem, mamy Radosława Sobolewskiego, ale wykonamy telefon do Marka Papszuna". Taki telefon był - zdradził plan działania włodarzy klubu Szymon Piórek w programie "Weszłopolscy".

- Marek Papszun, z całym szacunkiem, podziękował i odmówił. To było takie rzucanie z jednego bieguna na drugi - dodał.

A czy w przyszłości jest szansa, żeby Papszun zastąpił Sobolewskiego w Wiśle? Słowa Szymona Janczyka wskazują, że jest ona niewielka. - Słyszę, że w Wiśle Kraków nie rozpatrują poważnie zmiany trenera, czyli Radosław Sobolewski ma bezpieczną posadę i dużą wiarę oraz wsparcie działacza. Ja dalej uparcie twierdzę, że to jest ślepa wiara, która daleko Wisły nie zaprowadzi - stwierdził.

"Biała Gwiazda" po 14 kolejkach zajmuje ósme miejsce w tabeli I ligi i traci siedem punktów do pierwszej Odry Opole. Jednocześnie krakowski zespół ma dwa punkty mniej od szóstej Miedzi Legnica, która to znajduje się na miejscu premiującym grą w play-offach o awans do ekstraklasy. Kolejny mecz Wisła Kraków rozegra we wtorkowy wieczór o 21, gdy na swoim stadionie podejmie Polonię Warszawa w 1/16 Pucharu Polski.

Więcej o: