Media piszą o sensacyjnym powrocie Jerzego Brzęczka. "Dobrze jest wspominany"

Na początku sezonu wydawało się, że z drużyn marzących o szybkim powrocie do ekstraklasy pierwszą, która zmieni trenera, będzie Wisła Kraków. Radosław Sobolewski przetrwał jednak trudny początek z ciągłym wsparciem Jarosława Królewskiego. O krok od zwolnienia ma być szkoleniowiec innej Wisły. Według mediów płocczanie planują rozstanie z Markiem Saganowskim. Potencjalny następca? Były selekcjoner reprezentacji Polski.

Marek Saganowski trenerem Wisły Płock jest od 16 maja 2023 roku. Nie udało mu się utrzymać zespołu w ekstraklasie, ale spadająca drużyna naturalnie stała się jednym z głównych kandydatów do wywalczenia awansu, a przynajmniej znalezienia się w strefie barażowej.

Zobacz wideo "Gorzej już być nie może". Drużyna Sochana odbije się od dna? Eksperci nie mają wątpliwości

Nieudana misja Saganowskiego. Wyleci z Wisły Płock?

Ta misja najprawdopodobniej skończy się niepowodzeniem - a przynajmniej nie będzie jej kontynuował Marek Saganowski. Wisła Płock w pierwszej lidze do tej pory zdobyła 16 punktów w 12 meczach i zajmuje 11. miejsce w tabeli. Klub notuje serię czterech meczów bez zwycięstwa, a w ostatnich dwóch spotkaniach przegrał boleśnie z Arką Gdynia (0:3) i Miedzią Legnica (0:4).

Według lokalnych mediów te dwa mecze sprawiły, że Saganowski znajduje się o krok od zwolnienia. "W klubie od pewnego czasu panuje jednak przekonanie, że Marek Saganowski nie jest trenerem, który dokończy sezon. Nie chodzi tylko o wyniki sportowe, ale całokształt pracy i sposób bycia. Nieoficjalnie usłyszeliśmy, że pora na zmianę trenera" - pisze portalplock.pl.

Kto następcą Saganowskiego? Możliwy powrót Jerzego Brzęczka

Na razie Saganowski wciąż jest szkoleniowcem płocczan, ale lokalne media już dywagują, kto zostanie nowym trenerem Wisły Płock. Dotychczas dziennikarze podawali, wykluczające się wiadomości. Serwis nafciarski.pl podał kilka nazwisk, którymi interesują się rządzący klubem, ale wykluczył przyjście do zespołu Janusza Niedźwiedzia i Kazimierza Moskala. Portalplock.pl nazywa ich... faworytami.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

"W grze pozostaje Dariusz Żuraw, którego zwolennikiem zapewne jest dyrektor Sztylka. Panowie razem pracowali w Śląsku Wrocław. Tym samym tropem na listę kandydatów można wpisać Piotra Tworka, z którym również Dariusz Sztylka pracował w Śląsku" - pisze nafciarski.pl. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniani są też Maciej Bartoszek, Leszek Ojrzyński i Marcin Kaczmarek. 

Sensacją byłby powrót do klubu Jerzego Brzęczka. O tym, że obecnie trener jest bez pracy pisze portalplock.pl. "W Płocku wspominany jest dobrze, ale ostatni epizod w Wiśle Kraków był jednak porażką" - czytamy. I dodatkowo informuje o zainteresowaniu Marcinem Broszem, który niedawno rozstał się z młodzieżową reprezentacją Polski. To ma być jednak sytuacja z gatunku tych, gdzie klub chce, a trener nie. Były szkoleniowiec Piasta woli poczekać na ofertę z ekstraklasy.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.