Najnowocześniejszy stadion w Polsce rośnie w oczach. Perełka za 170 mln [WIDEO]

Od dłuższego czasu w Polsce regularnie powstają nowe stadiony, a kolejne są w planach. Jeden z nich jest już budowany w Opolu, na którym występowała będzie miejscowa Odra. Po latach opolski zespół otrzyma obiekt, którego pojemność będzie trzy razy większa od obecnego stadionu. Patrząc na obecny postęp prac, to wydaje się, że dotrzymany zostanie termin zakończenia prac.

Od kilku miesięcy w Opolu trwają prace nad nowym powstaniem nowego stadionu piłkarskiego, który będzie domem Odry Opole. Po zakończeniu prac obiekt przy ul. Technologicznej będzie mógł pomieścić 11 600 widzów, a więc ponad trzy razy więcej niż aktualny stadion Odry. Zespół występuje na Stadionie Miejskim położonym w centrum miasta, którego pojemność to zaledwie 3300 osób.

Zobacz wideo W takim składzie powinna grać reprezentacja Polski Michała Probierza

Odra Opole będzie miała w przyszłym roku nowy stadion  

Prace nad powstaniem stadionu systematycznie idą do przodu. Portal opole.naszemiasto.pl poinformował, że obecnie prowadzone są roboty związane z budową dachu. Aktualnie montowane jest zadaszenie trybun. "Gotowe są już też specjalne kotwy, zamontowane poza obrysem trybun, a do których przymocowana zostanie specjalna membrana okalająca budynek, jako elewacja" - czytamy.  Ma być ona wykonana z ażurowego materiału i z włókna szklanego pokrytego teflonem.

 - Ciekawostką jest to, że elewacja będzie pełnić również rolę ekranu, na którym będzie można wyświetlać różnego rodzaju projekcje - informuje Urząd Miasta Opola cytowany przez portal. Obecnie prowadzone są również prace przy budowie budynku klubowego. Wznoszone są m.in. ściany działowe. 

Całkowity koszt inwestycji zdaniem prezydenta Opola Arkadiusza Wiśniewski wyniesie około 170 mln złotych. Pod trybunami nowego stadionu pomieszczenia dla piłkarzy, biura, pomieszczenia techniczne, punkty gastronomiczne czy toalety.

Stadion w Opolu ma być najnowocześniejszym w Polsce. Dlaczego? Wszystko z powodu paneli słonecznych, które zostaną umieszczone na fasadach z trzech stron stadionu: zachodniej, wschodniej i południowej. - Będzie to pierwszy w Polsce obiekt sportowy, który w tak znacznym stopniu wykorzystuje odnawialne źródła energii - przyznał prezydent Opola A cytowany przez portal nto.pl.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

Planowany czas zakończenia budowy nowego stadionu Odry Opole to druga połowa 2024 roku. To oznacza, że już w przyszłym sezonie możliwe jest oficjalne zainaugurowanie obiektu. A w jakich rozgrywkach opolskim zespół zagra na nowym obiekcie? Może to być zarówno I liga, jak i ekstraklasa. Po 10. kolejkach Odra zajmuje pierwsze miejsce w tabeli I ligi z przewagą trzech punktów nad drugim Górnikiem Łęczna. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.