Nareszcie! Koszmarna passa sensacyjnie przerwana. Byli najgorszym klubem w Polsce

Chrobry Głogów wygrał 2:1 z GKS-em Tychy w meczu 7. kolejki I ligi i wreszcie zdobył punkty w sezonie 2023/24. Piłkarze Piotra Plewni przed meczem legitymowali się bilansem 0-0-6, który był najgorszy ze wszystkich zespołów na szczeblu centralnym w Polsce.

Chrobry Głogów fatalnie rozpoczął sezon I ligi od sześciu porażek. Po pierwszych trzech spotkaniach władze klubu postanowiły zwolnić Marka Gołębiowskiego i w jego miejsce zatrudniły Piotra Plewnie. Wyniki nie ulegały poprawie i zespół z I ligi przegrał kolejne starcia. Przed meczem z GKS-em Tychy to rywale byli wskazywani w roli faworytów, ale Chrobry niespodziewanie przełamał fatalną passę. 

Zobacz wideo Santos zaskoczył! Powrót Krychowiaka i Grosickiego

Fatalna passa przerwana. Chrobry Głogów już nie jest najgorszy w Polsce

Początek meczu nie wskazywał na przełamanie głogowian. Już od 12. minuty przegrywali 0:1 po trafieniu Daniela Rumina i to goście prowadzili grę. GKS w pierwszej części meczu tworzył kolejne okazje, a Chrobry nie oddał nawet celnego strzału. Nie zwiastowało to dobrze przed drugimi 45 minutami. 

Po przerwie gra uległa zmianie i to piłkarze z Głogowa zaczęli dochodzić do głosu. Już dziesięć minut po wznowieniu gry stan spotkania wyrównał Mikołaj Lebedyński, który trafił już w poprzedniej kolejce przeciwko Stali Rzeszów. Ten sam zawodnik już sześć minut później stanął przed szansą na kolejnego gola po podyktowaniu rzutu karnego. Napastnik nie pomylił się i Chrobry dość niespodziewanie prowadził 2:1. 

Do końca meczu to piłkarze GKS-u utrzymywali się przy piłce częściej, ale nie tworzyli sytuacji bramkowych. Dlatego też wynik spotkanie nie zmienił się i Chrobry zapisał na koncie pierwsze punkty i pierwszą wygraną w sezonie 2023/24. Dodatkowo przerwał fatalną passę, która sprawiała, że był najgorszym zespołem na szczeblu centralnym w Polsce. 

Teraz Chrobry Głogów legitymuje się bilansem 1-0-6 i ma trzy punkty w tabeli I ligi. Gorszy bilans znajdziemy dopiero w trzeciej lidze. W grupie drugiej bilans GOSRiT Luzino przegrał wszystkie sześć meczów obecnych rozgrywek. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Chrobry Głogów pozostaje na ostatnim, 18. miejscu w tabeli I ligi z trzema punktami na koncie. Do bezpiecznego 15. miejsca tracą trzy "oczka". Z kolei GKS Tychy pozostał na szóstym miejscu z 13 punktami i stratą trzech do pierwszej Odry Opole. 

Więcej o: