Polak może trafić do Juventusu. Jest potwierdzenie. Z najlepszego źródła

To byłby prawdziwy hit transferowy. Fabrizio Romano informuje, że do Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika może dołączyć kolejny Polak. Juventus ma poważnie interesować się polskim talentem z I ligi i być bliski sprowadzenia go do Włoch.

Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik rozpoczęli kolejny sezon w barwach Juventusu i mają na koncie kolejno jeden i dwa rozegrane mecze w Serie A. W zespole z Turynu są ważnymi postaciami, a za chwilę mogą mieć kolejnego kolegę z Polski. Znacznie młodszego i mniej doświadczonego, ale budzącego zainteresowanie we Włoszech. 

Zobacz wideo Usyk show na konferencji. "Tu nie można bić. Komedia"

Kolejny Polak w Juventusie? Z I ligi prosto do Serie A

O potencjalnym transferze poinformował Fabrizio Romano. Zawodnikiem, który budzi zainteresowanie Juventusu, jest Patryk Mazur. 16-latek ze Stali Rzeszów w tym sezonie rozegrał dwa mecze w I lidze, notując 16 minut przeciwko Arce Gdynia i minutę w meczu z Chrobrym Głogów. 

"Juventus pracuje nad przyszłymi talentami i prowadzi obecnie zaawansowane rozmowy w sprawie podpisania kontraktu z urodzonym w 2007 roku Patrykiem Mazurem. Można oczekiwać, że pomocnik reprezentacji Polski do 17 pod koniec okienka zostanie nowym zawodnikiem Juve" - napisał włoski dziennikarz w mediach społecznościowych. 

Zawodnik ma za sobą także występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Defensywny pomocnik grał m.in. w sierpniowym Pucharze Syrenki, w którym Biało-Czerwoni triumfowali. W trzech spotkaniach zdobył dwa gole. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Patryk Mazur jest wychowankiem BKS-u Lublin, z którego odszedł właśnie do Akademii Stali Rzeszów. Teraz prawdopodobnie odejdzie do Akademii Juventusu i tam będzie zdobywał kolejne piłkarskie szlify. Można spodziewać się, 16-latek raczej nieprędko zagra z Wojciechem Szczęsnym i Arkadiuszem Milikiem i swoje miejsce znajdzie w Primaverze, w której Juventus zajmuje na razie czwarte miejsce. 

Więcej o: