Znakomite wieści dla Wisły Kraków. Duży sukces. Dopięła swego

Reprezentant Polski do lat 17 Jakub Krzyżanowski zostaje w Wiśle Kraków. 17-latek przedłużył kontrakt z "Białą Gwiazdą" do końca czerwca 2025 roku. Jak udało się nam dowiedzieć, w kontrakcie znajduje się też opcja przedłużenia umowy o kolejny rok, a Krzyżanowski odrzucił na rzecz Wisły oferty z Polski, Włoch oraz Belgii.

Lewy obrońca Jakub Krzyżanowski był jednym z filarów reprezentacji Polski do lat 17 Marcina Włodarskiego, która latem w świetnym stylu dotarła do półfinału mistrzostw Europy. Na tym turnieju absolwent akademii Wisły Kraków wystąpił we wszystkich pięciu spotkaniach, a w zwycięskim ćwierćfinale z Serbią nawet strzelił gola. 

Zobacz wideo Polska ma kolejny imponujący stadion! Sportowa perełka

Nic więc dziwnego, że po turnieju zainteresowały się nim kluby z Europy, najgłośniej mówiło się o transferze Krzyżanowskiego do belgijskiego Clubu Brugge. Tym bardziej, że młody zawodnik Wisły miał ważny kontrakt tylko do końca obecnego sezonu. 

Jakub Krzyżanowski przedłużył kontrakt z Wisłą Kraków do 2025 roku

To już jest jednak nieaktualne. We wtorek wieczorem Wisła Kraków poinformowała, że Jakub Krzyżanowski przedłużył z nią kontrakt o rok - do końca czerwca 2025 roku. 

Jak udało nam się dowiedzieć, w nowej umowie 17-letniego obrońcy jest też opcja przedłużenia o kolejny rok. Podpisując nowy kontrakt z "Białą Gwiazdą", Krzyżanowski odrzucił nie tylko ofertę z Belgii, ale też miał propozycje z Polski i Włoch, z których nie skorzystał. 

Jakub Krzyżanowski zdążył już zadebiutować w barwach Wisły Kraków w I Lidze. Młody obrońca wszedł na ostatnie kilkanaście minut zremisowanego spotkania ze Stalą Rzeszów (0:0). Można się spodziewać, że tych występów 17-latek będzie łapał coraz więcej, a do tego w listopadzie w Indonezji czekają go mistrzostwa świata do lat 17, w których weźmie udział reprezentacja Polski prowadzona przez Marcina Włodarskiego.

Więcej o: