1 punkt na 5 meczów. Trener polskiego klubu podał się do dymisji. Już znaleźli następcę

Zagłębie Sosnowiec będzie miało nowego trenera. We wtorek 22 sierpnia rezygnację ze stanowiska złożył Krzysztof Górecko. Jego następcą został Artur Derbin, który po siedmiu latach wraca do Sosnowca.

Początek sezonu w I lidze nie jest zbytnio udany dla Zagłębia Sosnowiec. Zespół ze Śląska wywalczył dotychczas zaledwie jeden punkt i zajmuje 16. miejsce w tabeli. W ostatnich trzech kolejkach piłkarze Zagłębia zanotowali trzy porażki z rzędu. To poskutkowało rezygnacją pierwszego trenera.

Zobacz wideo Wojciech Nowicki wicemistrzem świata w rzucie młotem. "Bardzo się cieszę. Kolejny medal do mojej kolekcji"

Krzysztof Górecko odchodzi z Zagłębia. Sosnowiczanie będą mieli starego-nowego trenera

We wtorek 22 sierpnia klub z Sosnowca poinformował o odejściu Krzysztofa Górecki, który prowadził klub wspólnie Marcinem Malinowskim. "Krzysztof Górecko złożył rezygnację z funkcji pierwszego trenera Zagłębia Sosnowiec" - czytamy. "Krzysztofowi Górecce dziękujemy za pracę w naszym Klubie i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej!" - napisano.

Górecko objął drużynę na początku czerwca i poprowadził Zagłębie zaledwie w pięciu oficjalnych spotkaniach. Bilans to cztery porażki (z Motorem, Zniczem, Resovią, Podbeskidziem) oraz remis z Wisłą Płock.

Następcą byłego już trenera Zagłębia został Artur Derbin, który w przeszłości już w Sosnowcu pracował. Najpierw w latach 2012-15 był asystentem, a później od 2015 do 2016 roku sam prowadził zespół. "Trener wraca do naszego klubu po 7 latach rozłąki, a jego kontrakt będzie obowiązywał do końca sezonu, z opcją przedłużenia współpracy o kolejny rok" - poinformowano w oficjalnym komunikacie.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl

W najbliższej kolejce zespół z Sosnowca zmierzy się z rewelacją rozgrywek - Odrą Opole. Ten mecz zaplanowano na poniedziałek 28 sierpnia o godzinie 18:00. 

Więcej o: