Zmiana po 10 latach! Wiadomo, kto pokaże polskie rozgrywki piłkarskie

TVP wygrała przetarg na wyłączne transmitowanie Pucharu Polski oraz pokazywanie I i II ligi - informują Wirtualne Media. Mecze od kolejnego sezonu mają być dostępne na publicznym kanale TVP Sport. Oznacza to, że Polsat traci prawa do tych rozgrywek po 10 latach.

O nadchodzących zmianach w transmisjach piłkarskich jako pierwszy informował Kacper Sosnowski ze Sport.pl. Do 5 lipca nadawcy mogli składać oferty w walce o prawa. Szczególnie zainteresowane były TVP i Polsat. Korzystniejsza miała być oferta publicznego nadawcy, który do tej pory transmitował jedynie mecze II ligi. W związku z tym Polsat straci świetnie oglądane rozgrywki. 

Zobacz wideo Polacy wygrali Ligę Narodów! Śliwka wychwala Nikolę Grbicia

TVP przejmuje Puchar Polski i I ligę od Polsatu. Co z ekstraklasą?

Do końca sezonu 2023/24 transmisje z Pucharu Polski i zostają w stacji Polsat, która ma do nich prawo od 2014 r. Ale wygląda na to, że to ostatni sezon na antenach Polsatu Sport. Wirtualnemedia.pl nieoficjalnie ustaliły, że Telewizja Polska wygrała przetarg i mecze pucharowe pokaże w sezonie 2024/25, 2025/26 i 2026/27. Wcześniej publiczny nadawca zapewniał, że w przypadku wygranej mecze będą transmitowane naziemnie na kanale TVP Sport. 

Według informacji Wirtualnych Mediów Polsat straci na rzecz TVP także prawa do pokazywania rozgrywek I ligi. Rozgrywki cieszą się sporą popularnością, a prywatny nadawca do tej pory musiał pokazać minimum trzy spotkania w kolejce w telewizji. Reszta z nich dostępna była w internecie w systemie pay-per-view lub po wykupieniu odpowiedniego pakietu. W TVP spotkania będą możliwe do obejrzenia w otwartej telewizji. 

W TVP mają zostać także spotkania II ligi, które do tej pory transmitowane były również na platformie Pilot WP. Publiczny nadawca miał wygrać także prawa do pokazywania meczów Ligi Kobiet oraz młodzieżowej ligi U-19. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Telewizja Polska walczy również o pokazywanie meczów ekstraklasy na otwartej antenie. Do sezonu 2026/27 prawa do tych rozgrywek ma Canal+. Jednak w zeszłym sezonie TVP transmitowała jeden mecz w kolejce w ramach sublicencji odkupionej od konkurencji. Na razie sprawa zostaje niewiadomą. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA