Nowy sponsor i ważna zmiana w Wiśle Kraków. Umowa podpisana. "Jedna z najdroższych"

Wisła Kraków przystąpi do rozgrywek I ligi z nowym sponsorem. Została nim firma budowlana Texom, której logo znajdzie się na nowych koszulkach klubu. Dzięki temu trykot ma być "jednym z najdroższych nie tylko w I lidze, ale też w Ekstraklasie" - przekazał prezes klubu Jarosław Królewski.

Wisła Kraków w poprzednim sezonie nie zdołała awansować do ekstraklasy i kolejny sezon spędzi w I lidze. Latem w klubie doszło do zmian kadrowych, które mają pomóc w powrocie na najwyższy poziom rozgrywkowy. Pomóc ma również stabilna sytuacja finansowa, z którą bywało do tej pory różnie. Z tego powodu Wisła ma nowego sponsora, który pozwoli uniknąć problemów. 

Zobacz wideo Ewa Swoboda pobiegła najszybciej w karierze i złamała granicę 11 sekund! "Jestem gotowa na więcej"

Wisła Kraków ma nowego sponsora. Lukratywna umowa i zmiana na koszulce

W poniedziałek 17 lipca Wisła Kraków poinformowała, że do grona jej partnerów dołączyła firma budowlana Texom. Właściwie to umowa między stronami została rozszerzona, ponieważ oba podmioty współpracowały już wcześniej. Wraz z rozszerzeniem współpracy, ma też zwiększyć się pomoc finansowa dla klubu ze strony sponsora. Umowa między stronami ma obowiązywać do zakończenia sezonu 2024/2025. Logo firmy znajdzie się na koszulkach krakowskiego zespołu na kolejny sezon, a nie tak jak wcześniej, jedynie na spodenkach meczowych. 

"Mamy wiele projektów do zrealizowania, a ten najbardziej ambitny, to awans do Ekstraklasy. Dzięki tej umowie koszulka Wisły będzie jedną z najdroższych nie tylko w I lidze, ale też w Ekstraklasie" - przekazał prezes Jarosław Królewski. Chodzi oczywiście o fakt, że logo Texom znajdzie się na koszulce tuż pod logiem sponsora strategicznego klubu, czyli Orlen Oil. Niedawno krakowianie przedłużyli umowę z koncernem. 

Texom zastąpi na trykotach dotychczasowe logo Socios, a więc stowarzyszenia kibiców klubu. "Już od początku były ustalenia, że jeśli znajdzie się istotny podmiot, który będzie chciał być na koszulce, to Socios to miejsce udostępni" - dodał Królewski. 

Stroje Wisły Kraków na kolejny sezon mogą się jeszcze zmienić, ponieważ władze klubu zapewniają o zainteresowaniu ze strony kolejnych sponsorów. Nie mają jednak zamiaru wypełnić trykotu emblematami z ważnego powodu. "W I lidze zasady umieszczania reklam są bardziej elastyczne niż w ekstraklasie. Są kluby, które mają ich aż nadto, ale nie będziemy szli w tę stronę. Koszulka to dość ekskluzywne miejsce" - podsumował prezes Wisły. 

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl. 

Pierwszy mecz w sezonie 2023/24 w I lidze Wisła Kraków rozegra w sobotę 22 lipca o godzinie 17:30. Piłkarzy Radosława Sobolewskiego czeka wyjazdowe starcie z Górnikiem Łęczna. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA