Media: Trwa zażarta walka o Jacka Magierę. Ma dwie opcje

Prezydent miasta Wrocław Jacek Sutryk chce, aby Jacek Magiera pozostał w Śląsku i poprowadził zespół w przyszłym sezonie. Szkoleniowiec otrzymał również konkretną ofertę od I-ligowca. - Projekt na awans do ekstraklasy - zakomunikował dziennikarz Tomasz Włodarczyk.

Śląsk Wrocław przegrał z Legią Warszawa w 34. kolejce ekstraklasy 1:3, ale mimo to utrzymał się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce. Duża w tym zasługa Jacka Magiery, który pod koniec kwietnia powrócił do klubu po trzynastu miesiącach przerwy. Pod jego wodzą zespół zdobył siedem punktów i ostatecznie zajął 15. miejsce w tabeli. Nadal niejasna jest jednak kwestia jego przyszłości.

Zobacz wideo Jacek Magiera komentuje plotki o nowej pracy

Magiera może zostać w Śląsku Wrocław. Konkretną propozycję złożyła mu również Stal Rzeszów

Podczas niedzielnego programu na kanale Meczyki.pl dziennikarz Tomasz Włodarczyk zdradził, że 46-latek otrzymał konkretną propozycję od I-ligowego klubu. Ponadto utrzymanie Śląska w ekstraklasie spowodowało, że władze klubu chcą przedłużyć z nim współpracę.

- Jacek Magiera ma na stole propozycję ze Stali Rzeszów, żeby zrobić projekt na awans do ekstraklasy. Natomiast słyszymy, że miasto Wrocław, a zwłaszcza prezydent Jacek Sutryk, zaprosił trenera Magierę na spotkanie i chciałby go zatrzymać - zakomunikował.

Kilka dni temu Magiera zaprzeczył tym słowom w rozmowie z Konradem Ferszterem ze Sport.pl. - Na tę chwilę nie rozmawiam z żadnym klubem. Zobaczymy, co będzie w czerwcu, kiedy kończy się mój kontrakt ze Śląskiem, ponieważ na razie nie było żadnego tematu ze strony władz - przekazał.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Po 32 meczach Stal Rzeszów zajmuje siódme miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 47 punktów i wciąż walczy o prawo udziału w barażach do ekstraklasy. Będąca na szóstej lokacie, która pozwala na udział w barażach, Arka Gdynia ma od niej punkt więcej. Do końca sezonu rzeszowskiemu klubowi pozostały dwa spotkania. Najbliższe rozegra w niedzielę 28 maja, kiedy zmierzy się z GKS-em Tychy.

Więcej o: