Awans do ekstraklasy tuż, tuż, a trener ogłasza odejście. Wśród następców Magiera

Daniel Myśliwiec osiąga świetne wyniki ze Stalą Rzeszów, ale jego przygoda zakończy się po tym sezonie. Tak zaskakującą informację podał "Przegląd Sportowy".

Cofnijmy się o rok. Jest końcówka kwietnia, gdy Stal Rzeszów remisuje 3:3 z Hutnikiem Kraków i tym samym po 28 latach przerwy trafia na zaplecze ekstraklasy. I robi to w wielkim stylu, bo piłkarze prowadzeni przez Daniela Myśliwca byli liderami od początku sezonu do finiszu rozgrywek.

Zobacz wideo Tomasz Kuszczak ocenia reprezentację Polski. Bezkompromisowa opinia

Stadion Ruch Chorzów Co z nowym stadionem Ruchu Chorzów? Prezydent ogłasza, minister wchodzi do gry

Stal Rzeszów weszła do Fortuna 1. Ligi bez żadnych kompleksów. Ich spore aspiracje pokazuje tabela, gdzie po 31 kolejkach zajmują 6. miejsce i mają duże szanse na grę w barażach o przepustkę do elity. W dodatku trener Myśliwiec jest powszechnie chwalony, bo Stal gra ofensywnie. W 31 meczach strzeliła aż 54 gole (tracąc 42). Żadna drużyna nie zdobyła więcej bramek. Tyle samo trafień ma ŁKS Łódź, czyli lider, a także Wisła Kraków. Trzecia siła ligi.

Pomimo zachwytów nad Stalą, serwis "Weszło" twierdzi, że klub zamierza zatrudnić Jacka Magierę, obecnego szkoleniowca Śląska Wrocław. Chce zastąpić Myśliwca, choć jego umowa wygasa dopiero za rok. "Przegląd Sportowy" donosi, że Myśliwiec, który w 2020 roku przejął zespół po Januszu Niedźwiedziu, odejdzie po sezonie.

Stal ma dwa punkty przewagi nad Arką Gdynia i trzy nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Do końca sezonu zostały trzy mecze. Stal czekają starcia z GKS-em Katowice, GKS-em Tychy i Skrą Częstochowa.

Więcej o: