Będzie kolejny nowoczesny stadion w Polsce? Prezydent ogłasza, minister sportu wkracza do gry

Niedawno pojawiły się informacje dotyczące dofinansowania nowego stadionu Ruchu Chorzów na poziomie 120 milionów złotych, a już niedługo mogą być kolejne komunikaty dotyczące nowego obiektu. Prezydent Chorzowa za pomocą mediów społecznościowych poinformował o zaplanowanym spotkaniu z ministrem sportu i turystyki Kamilem Bortniczukiem.

W przypadku awansu do ekstraklasy Ruch Chorzów do października będzie grał na stadionie Piasta Gliwice. Co dalej? Na obiekt główny zgłoszony został Stadion Śląski, ale tam Ruch najwcześniej zagra właśnie w październiku, co wynika z komunikatu komisji licencyjnej.

"Nadzór infrastrukturalny nałożono w związku z koniecznością monitorowania budowy/przebudowy stadionu macierzystego Klubu oraz w celu realizacji wszystkich zaleceń wynikających z raportu z wizytacji obiektu przy ul. Katowickiej 10 w Chorzowie, który został przez Klub zgłoszony jako stadion główny na sezon 2023/2024 od października, w terminie do pierwszego meczu rozgrywanego roli gospodarza na tym obiekcie w sezonie 2023/2024" - wspomniany obiekt przy ulicy Katowickiej 10 to właśnie Stadion Śląski.

Zobacz wideo Tak kibice w niższych ligach grożą sędziom. "Widzisz tych karków?"

Ważne spotkanie prezydenta, prezesa Ruchu i ministra

Prezydent Chorzowa Andrzej Kotala w swoich mediach społecznościowych poinformował, że w środę 17 maja odbędzie się spotkanie, w którym udział weźmie on, minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk oraz prezes Ruchu Chorzów Seweryn Siemianowski. Tematem rozmów ma być rządowe wsparcie dla budowy nowego stadionu dla Ruchu. 

Pod koniec kwietnia prezydent Chorzowa spotkał się w tej samej sprawie z premierem Mateuszem Morawieckim. Szef rządu zapewniał wtedy, że miasto jeszcze w tym roku otrzyma wsparcie w budowie nowego obiektu na poziomie 120 milionów złotych. Wygląda na to, że sprawa powoli rusza do przodu, bo teraz odbędzie się zapowiadane wtedy spotkanie z ministrem Kamilem Bortniczukiem.

Adrian Siemieniec: 'W mojej filozofii pracy człowiek jest najważniejszy'. Pod tym zdaniem podpisałby się też Ted Lasso, fikcyjny trener z serialu Apple TV Trener Jagielonii mówi tak, że przed oczami pojawia się Ted Lasso. "Polubicie się"

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

To nie jedyne wsparcie dla budowy stadionu, które zapewni rząd. Niedawno premier Morawiecki pojawił się na obiekcie Rakowa Częstochowa, gdzie zapowiedział dofinansowanie przebudowy stadionu nowego mistrza Polski na poziomie przynajmniej 40 milionów złotych. Obietnice premiera złożone Rakowowi i Ruchowi Chorzów zauważyły też inne kluby. Świadczy o tym fakt, że o wsparcie rządu w budowie nowego obiektu w mediach społecznościowych prosiła np. Resovia Rzeszów.

Ruch Chorzów o krok od awansu do Ekstraklasy

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Ruch zajmuje drugie miejsce w pierwszej lidze i ma dwa punkty przewagi nad trzecią Wisłą Kraków. Zajęcie jednego z dwóch pierwszych miejsc oznacza bezpośredni awans do Ekstraklasy i brak konieczności gry w barażach. W nich zagrają drużyny z miejsc 3-6. Ruch ma już w nich pewny udział, bo nad siódmą drużyną ma aż 12 punktów przewagi. 

Poland Soccer Europa Conference League Gwiazda może opuścić Lecha Poznań. "Wystawiony na listę transferową"

W ostatnich trzech meczach Ruch zagra przeciwko Odrze Opole, GKS-owi Katowice oraz GKS-owi Tychy. Z tych drużyn jedynie Odra jeszcze o coś walczy. Klub z Opola ma pięć punktów przewagi nad miejscem spadkowym, więc musiałoby dojść do prawdziwej katastrofy, żeby spadł kosztem Skry Częstochowy. GKS Katowice i GKS Tychy mają jeszcze szanse na awans, ale są one iluzoryczne. Oba kluby musiałyby wygrać wszystkie swoje mecze do końca i liczyć na korzystny układ wyników innych drużyn.

Więcej o: