Wisła Kraków pomogła ligowemu rywalowi. Mały gest, a pozwala na ekstraklasę

Sytuacja w tabeli I ligi nadal jest nierozstrzygnięta, a spore szanse na awans ma jeszcze osiem zespołów. Wśród nich są m.in. Wisła Kraków i Puszcza Niepołomice. Pomimo walki o czołowe miejsca krakowianie pomogli rywalom uzyskać licencję na grę w ekstraklasie w sezonie 2023/24.

Wisła Kraków ma już zagwarantowany udział w barażach w walce o powrót do ekstraklasy. Obecnie zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli i traci dwa punkty do drugiego Ruchu Chorzów i pierwszego ŁKS-u Łódź. Do najwyższej klasy rozgrywkowej bezpośrednio awansują dwa zespoły, a cztery zagrają w barażach. Wśród tej czwórki jest m.in. Puszcza Niepołomice, która zajmuje piąte miejsce i ma na koncie 52 punkty, czyli o dwa mniej od Wisły. Nie przeszkodziło to obu klubom w niezwykle ważnej współpracy. 

Zobacz wideo Jacek Magiera komentuje plotki o nowej pracy

Pomoc potrzebna w walce o ekstraklasę. Wisła Kraków wyciągnęła dłoń do Puszczy Niepołomice 

Pomimo że sezon wciąż trwa i żadna z drużyn nie może być pewna awansu do ekstraklasy, to każdy z klubów musiał złożyć wniosek licencyjny o prawo gry w kolejnym sezonie. Puszcza, podobnie jak Wisła, otrzymała licencję na grę w I lidze i ekstraklasie. Ta na występy na najwyższym szczeblu rozgrywkowym wymagała jednak zgłoszenia innego obiektu, niż stadion w Niepołomicach. Padło na Stadion Miejski im. Henryka Reymana w Krakowie. 

Nie lada wyczyn polskiego trenera. Prowadził w tym sezonie dwa kluby. Oba spadły z 1. ligi Nie lada wyczyn polskiego trenera. Prowadził w tym sezonie dwa kluby. Oba spadły z 1. ligi

"Nie wiem, jak ten sezon się skończy, ale bardzo dziękuję za zrozumienie i otwartość przedstawicielom miasta Krakowa i Wisły Kraków. Zgoda na zgłoszenie stadionu przy Reymonta to niezwykły gest życzliwości i postawa fair play. Jarosław Królewski - dziękuje" - napisał prezes Puszczy Niepołomice Marek Bartoszek, zwracając się również do prezesa Wisły. 

To pierwsza w historii niepołomiczan licencja na grę w ekstraklasie, co z pewnością jest dużą zasługą Wisły i władz Krakowa. Obie miejscowości dzieli zaledwie 27 kilometrów i w przypadku awansu Puszcza mogłaby rozgrywać ekstraklasowe potyczki nieopodal domu. W przypadku awansu obu ekip stadion im. Henryka Reymana byłby przez nie współdzielony i co tydzień gościłby najważniejsze mecze. 

Stadion GKS Katowice Stadion zasłużonego klubu rośnie w oczach. Cena powala. 250 milionów nie wystarczyło

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Do zakończenia sezonu I ligi  pozostały trzy kolejki. Wisła Kraków zmierzy się z Podbeskidziem Bielsko-Białą, Zagłębiem Sosnowiec i Górnikiem Łęczna. Z kolei Puszczę Niepołomice czekają starcia z GKS-em Tychy, Skrą Częstochowa i Chrobrym Głogów. Poza tymi dwoma zespołami oraz ŁKS-em i Ruchem w grze o awans pozostają: Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Stal Rzeszów, Arka Gdynia i Podbeskidzie. 

Więcej o: