Oficjalnie: Rok po kuriozalnym zwolnieniu Banasik wraca na ławkę trenerską

Dariusz Banasik został trenerem GKS-u Tychy. Szkoleniowiec po blisko roku wrócił na ławkę trenerską po tym, jak w kwietniu ubiegłego roku został zwolniony z Radomiaka Radom. Na jego debiut za sterami pierwszoligowca trzeba będzie jednak trochę poczekać.

Dariusz Banasik w kwietniu 2022 roku był "bohaterem" jednego z najbardziej kuriozalnych zwolnień w polskiej piłce w ostatnich latach. Prowadzony przez niego Radomiak Radom, beniaminek w tamtym sezonie ekstraklasy, znajdował się na szóstym miejscu w tabeli, ale to nie uchroniło Banasika przed zwolnieniem. - W momencie zwolnienia byłem bardzo sfrustrowany, wszystko mnie denerwowało. Teraz na pewno bym tak nie narzekał, ale łatwo się mówi, trudniej było to zrobić. Irytowało mnie, że jesteśmy w ekstraklasie i coś się nie zmienia. Na przykład: jest zima i nie ma gdzie trenować. Może zmiana trenera pomogła klubowi przyśpieszyć pewne zmiany - powiedział trener w ostatnim czasie.

Zobacz wideo Ślepsk Malow Suwałki odpada z rywalizacji o play-off. Komentarz trenera Dominika Kwapisiewicza

I liga. Dariusz Banasik nowym trenerem GKS-u Tychy. Pracę rozpocznie po 25. kolejce

GKS Tychy w poniedziałkowe popołudnie poinformował, że nowym trenerem drużyny został Dariusz Banasik. Ekipa z Tychów w rundzie wiosennej wygrała tylko jeden mecz, zremisowała również jeden i przegrała aż cztery spotkania.

"49-letni szkoleniowiec, który w ostatnich latach z powodzeniem prowadził Radomiaka Radom, obejmie teraz stery pierwszego trenera tyskiej drużyny. Kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca 2024 roku, z opcją przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy" - napisał klub w oficjalnym komunikacie.

- W minionym tygodniu odbyliśmy szereg spotkań z potencjalnymi kandydatami. Po dogłębnej analizie zdecydowaliśmy się na trenera Dariusza Banasika. Dotychczasową pracą, a szczególnie sukcesami odniesionymi w Radomiaku, udowodnił swoją wartość i zbudował nazwisko na rynku. Mecze przeciwko jego drużynie zawsze były bardzo trudnym wyzwaniem. Liczę, że teraz podobne odczucie będą mieli rywale GKS-u Tychy - powiedział Leszek Bartnicki, Prezes Zarządu KP GKS Tychy.

Więcej takich informacji znajdziesz na Gazeta.pl

"W sztabie szkoleniowym nowego szkoleniowca "trójkolorowych" pozostaną dotychczasowi asystenci – Przemysław Pitry i Łukasz Biliński, a także Andrzej Bledzewski odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy" - poinformowano.

Co ważne - Banasik pracę z GKS-em rozpocznie po poniedziałkowym meczu z Resovią Rzeszów (2 kwietnia), a funkcję pierwszego szkoleniowca w tym spotkaniu będzie pełnił Przemysław Pitry. Wszystko jest spowodowane względami osobistymi szkoleniowca. GKS Tychy aktualnie zajmuje 11. miejsce w tabeli i ma pięć punktów przewagi nad strefą spadkową. Banasik na ławce nowego klubu zadebiutuje 8 kwietnia przeciwko Arce Gdynia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.