Sobolewski dostał pytanie o Błaszczykowskiego. Nie zostawił mu złudzeń. "Nie ma takiej możliwości"

Jakub Błaszczykowski jest coraz bliżej powrotu do gry po ciężkiej kontuzji, której doznał jeszcze latem 2021 roku. Z powrotu doświadczonego pomocnika cieszy się trener Wisły Kraków Radosław Sobolewski, który zaznacza jednak, że ten nie będzie mógł liczyć na specjalne traktowanie z uwagi na status legendy klubu. - Nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. Nie będzie się od niego zaczynało składu, nie ma takiej możliwości - zakomunikował w rozmowie z portalem Meczyki.pl.

Latem 2021 roku Jakub Błaszczykowski doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, przez co stracił blisko dwa lata gry. 37-latek wrócił już jednak do treningów, a pod koniec lutego Wisła Kraków zgłosiła go do rozgrywek I ligi. O grę wcale nie będzie mu łatwo, ponieważ szkoleniowiec "Białej Gwiazdy" nie zamierza traktować go ulgowo.

Zobacz wideo Dlaczego nie ma zgody na finał PP na Narodowym? PZPN wyjaśnia

Radosław Sobolewski szczerze o powrocie Błaszczykowskiego. "Nie będzie się od niego zaczynało składu"

Piłkarze Radosława Sobolewskiego kapitalnie rozpoczęli rundę wiosenną. Pięć zwycięstw z rzędu daje nadzieję, że ten sezon nie musi być stracony, a powrót do ekstraklasy jest realnym celem. Kibice oczekują, że w najbliższych dniach zobaczą w końcu na boisku Błaszczykowskiego, który pomoże im w awansie do najwyższej klasy rozgrywkowej. Jak czuje się obecnie legenda klubu?

- No można powiedzieć, że coraz lepiej. Wiadomo - to długa przerwa, bardzo długa przerwa. Kuba tak naprawdę bardzo mocno pracował w okresie przygotowawczym, ale te treningi też mocno obciążyły jego samego. To już nie jest młody organizm, gdzieś pojawiają się inne kłopoty. Kuba już trenuje z zespołem, graliśmy ostatnio parę meczów sparingowych, natomiast jeszcze to było za wcześnie. Ale myślę, że tak jak w przypadku Alana Urygi, będziemy w niedługim czasie mocniej wdrażać Kubę do treningu - powiedział szkoleniowiec Wisły w rozmowie z portalem Meczyki.pl.

Media: Kylian Mbappe w nowej roli. Wielki zaszczyt. Zastąpi legendę Media: Kylian Mbappe w nowej roli. Wielki zaszczyt. Zastąpi legendę

Sobolewski wie, jak dużą postacią Błaszczykowski jest dla krakowskiego klubu. Mimo to nie zamierza traktować go inaczej, niż innych zawodników. - Chyba nie muszę mówić, jaki ma wpływ na ten klub, na szatnię, jakim przykładem jest. Wydaje mi się, że chyba każdy czeka na jego powrót. Ja również czekam, ale na pewno nie ma tutaj żadnej taryfy ulgowej. Nie będzie się od niego zaczynało składu, nie ma takiej możliwości - zakomunikował.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl

Łukasz Skorupski / Marek Koźmiński Wiceprezes PZPN skomentował głośny wywiad Skorupskiego. Ostro. "Ta kadra się rozsypuje"

22 kwietnia Wisła zmierzy się z Ruchem Chorzów, być może na Stadionie Śląskim. Czy właśnie w spotkaniu tych legendarnych klubów zobaczymy powrót byłego kapitana reprezentacji Polski? - To wszystko zależy od zdrowia Kuby. Wydaje mi się, że chwilę musimy poczekać - podsumował Sobolewski.

Wisła zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli I ligi z dorobkiem 42 punktów. Liderem jest ŁKS Łódź (48 pkt), który wyprzedza Ruch (46 pkt). Najbliższy mecz piłkarze Sobolewskiego rozegrają w sobotę 1 kwietnia, kiedy na własnym stadionie zmierzą się z Chrobrym Głogów.

Więcej o: