Porażka, a potem zwolnienie. Kolejny polski klub zmienia trenera

"Decyzją Zarządu Klubu obowiązki trenera pierwszej drużyny GKS Tychy przestał pełnić dziś Dominik Nowak" - czytamy w oficjalnym komunikacie klubu. W ostatniej kolejce drużyna 51-letniego szkoleniowca uległa Sandecji Nowy Sącz 2:3, notując czwartą wiosenną porażkę. Tyszanie wciąż nie mogą być pewni utrzymania w 1. Lidze.

GKS Tychy w 24. kolejce 1. Ligi przegrał u siebie z Sandecją Nowy Sącz 2:3. Wygraną gościom zapewnił w 84. minucie spotkania Tomasz Boczek i ten wynik zdecydował o posadzie trenera Dominika Nowaka. Na wiosnę tyszanie rozegrali sześć spotkań i była to dla nich już czwarta porażka. Tylko raz zdobyli komplet punktów i raz remisowali, co nie pozwala im być pewnym utrzymania w lidze. Władze klubu zdecydowały, że najlepszym sposobem na wyjście z marazmu będzie zmiana trenera.

Dominik Nowak nie jest już trenerem GKS-u Tychy. Zastępstwo już "w najbliższym czasie"

Z krótkiego komunikatu na oficjalnej stronie GKS-u Tychy dowiadujemy się, że Dominik Nowak został zwolniony w związku z decyzją zarządu klubu w poniedziałek 20 marca, a więc dzień po przegranej z Sandecją. Szkoleniowiec poprowadził zespół w 24 meczach ligowych i w jednym starciu Pucharu Polski. Pod jego przewodnictwem tyszanie wygrali siedem spotkań, sześć razy remisowali i 12 razy przegrali. Średnia punktów na spotkanie wyniosła 1,08.

"Trenerowi Nowakowi dziękujemy za pracę w Tychach i życzymy powodzenia w dalszej karierze." - czytamy.

Gol Wisły Wisła Kraków robi wszystko, by wrócić do ekstraklasy. Co za mecz

GKS przekazał, że nazwisko nowego trenera "poznamy w najbliższym czasie", a do tego momentu drużynę poprowadzi dotychczasowy asystent Przemysław Pitry. Drużyna obecnie zajmuje 11. miejsce w tabeli pierwszej ligi i ma na koncie 27 punktów. Od strefy spadkowej dzieli ich jednak tylko pięć punktów i niewykluczone, że do samego końca sezonu będą musieli walczyć o pozostanie na drugim poziomie rozgrywkowym w kraju.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zajęcia drużyny z Tych poprowadzi Przemysław Pitry, ale nowy trener może dołączyć do zespołu jeszcze w przerwie reprezentacyjnej. Możliwe, że zastępca Dominika Nowaka zasiądzie na ławce trenerskiej już następnym meczu z Resovią Rzeszów, który zaplanowano na 3 kwietnia.

ŁKS - Ruch Chorzów screen Hit nad hity na szczycie 1. Ligi! Sześć goli, karny w 101. minucie [WIDEO]