Polski klub ma trzeciego trenera w sezonie. Weteran wraca po latach

Sandecja Nowy Sącz ogłosiła, że nowym trenerem został Tomasz Kafarski, który pracował już w tym klubie w poprzednich latach. Szkoleniowiec zajął miejsce zwolnionego Stanislava Vargi.

Na początku bieżącego sezonu Sandecję Nowy Sącz prowadził Dariusz Dudek. Drużyna pod jego wodzą bardzo słabo rozpoczęła rozgrywki i po ośmiu meczach miała na koncie sześć remisów i dwie porażki. W związku z tym klub podjął decyzję o zwolnieniu szkoleniowca. 

Zobacz wideo Wojciech Szczęsny zostanie zawieszony? Włoski dziennikarz ujawnia

Sandecja zwolniła kolejnego trenera. Zastąpi go Tomasz Kafarski 

Na początku września zespół przejął Stanislav Varga. Słowak radził sobie niewiele lepiej od poprzednika i wygrał zaledwie trzy spotkania na 15. W ostatnich czterech meczach Sandecja zdobyła cztery punkty, ale mimo to w czwartek z powodu kiepskich wyników klub ogłosił, że trener został odsunięty od prowadzenia zespołu. Działacze szybko znaleźli jego następcę. Został nim Tomasz Kafarski, który związał się z zespołem do czerwca 2024 roku. 

Nie będzie to jego pierwsza przygoda w nowosądeckim klubie. Wcześniej pracował w nim w latach 2018 - 2020. W pierwszym sezonie drużyna pod jego wodzą zajęła czwarte miejsce w rozgrywkach I ligi. W przeszłości prowadził również między innymi Lechię Gdańsk, Cracovię i Bytovię Bytów. Ostatnim zespołem Kafarskiego była Chojniczanka Chojnice, z którą rozstał się w listopadzie ubiegłego roku. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W Nowym Sączu Kafarskiego czeka bardzo trudne zadanie. Musi uratować przed spadkiem Sandecję, która jest jednym z najsłabszych zespołów w I lidze. Po 22 kolejkach zajmuje 17., czyli przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 18 punktów. Do miejsc gwarantujących utrzymanie traci trzy punkty. Sandecja pierwszy mecz z Kafarskim na ławce rozegra w najbliższą sobotę o godzinie 15:00. Tego dnia zmierzy się z GKS-em Katowice. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.