Wielki ligowy hit na Stadionie Śląskim coraz bliżej. Doszło do spotkania

Coraz więcej wskazuje na to, że mecz Ruchu Chorzów z Wisłą Kraków odbędzie się na Stadionie Śląskim. Wielokrotni mistrzowie kraju spotkali się już z przedstawicielami obiektu, by porozmawiać o wielkim hicie 1. Ligi.

Już za około półtora miesiąca dojdzie do kolejnego wielkiego hitu w 1. Lidze. Wówczas Ruch Chorzów podejmie na swoim stadionie Wisłę Kraków. Spotkanie może mieć też dodatkowy smaczek. Oba zespoły są obecnie w walce o awans do Ekstraklasy, przez co punkty zdobyte pod koniec kwietnia mogą mieć ogromną wartość.

Zobacz wideo Barcelona wykiwa Lewandowskiego? Jego kontrakt to majstersztyk

Wielki hit na Stadionie Śląskim?

Doskonale zdają sobie z tego sprawę działacze Ruchu Chorzów, którzy rozglądają się za odpowiednim obiektem na ten niezwykle ważny mecz, mający też ogromne znaczenie historyczne. Według oficjalnego oświadczenia, dostępnego na stronie internetowej "Niebieskich", niewykluczone, że spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Śląskim.

- Z inicjatywy władz Klubu doszło dziś do spotkania z przedstawicielami Stadionu Śląskiego, podczas którego omawiano możliwość rozegrania na śląskim gigancie meczu z Wisłą Kraków. [...] Obie strony wyraziły chęć współpracy, która ma doprowadzić do zorganizowania meczu z Wisłą Kraków na Stadionie Śląskim. Z uwagi na upływający czas sytuacja jest dynamiczna. O podjętych decyzjach będziemy informować w osobnych komunikatach - czytamy w oświadczeniu, którego pełną treść znajdą Państwo tutaj.

Wielka szansa dla kibiców obu drużyn

Rozegranie hitu 1. Ligi na jednym z największych obiektów w kraju powinno być doskonałą informacją zarówno dla fanów Ruchu, jak i przyjezdnych z Krakowa. W trakcie rundy wiosennej zespół "Niebieskich" rozgrywa domowe spotkania na obiekcie Piasta Gliwice, ze względu na konieczne przebudowy stadionu przy ul. Cichej. Tam, ze względu na niewielką pojemność, z pewnością nie zmieściliby się wszyscy fani obu zespołów, zainteresowani obejrzeniem jednego z polskich klasyków.

Na ten moment nie wiadomo, kiedy zapaść mogą ostateczne decyzje. Obecnie władze Ruchu przeliczają potencjalne koszty, z jakimi wiązałoby się zorganizowanie meczu na obiekcie mogącym pomieścić prawie 55 tysięcy widzów. Decyzja musi jednak zostać podjęta dość szybko, ze względu m.in. na kwestie bezpieczeństwa.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.