To już koniec. Legendarny klub musi wynieść się ze stadionu. "Grabarze miasta"

Ruch Chorzów musiał wynieść się z własnego stadionu z powodu usterki. Klub znalazł już sobie obiekt zastępczy w Gliwicach. Teraz czeka na decyzję Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN.

Ruch Chorzów ma duży problem. 16 stycznia w poniedziałek Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie zamknął stadion przy ulicy Cichej 6. Powód? Pęknięcie postawy jednej z wież oświetleniowych znajdujących się na trybunach, co stanowiło realne zagrożenie dla piłkarzy i kibiców. W ubiegłą środę, 25 stycznia na stadionie Ruchu rozebrano jeden z reflektorów oświetlających obiekt przy Cichej. W niedalekiej przyszłości zdjęte zostaną trzy pozostałe reflektory, które zastąpi nowoczesne oświetlenie.

Zobacz wideo Paweł Fajdek zwrócił się do Marcina Najmana: Jesteś karykaturą sportowca... tak nisko jeszcze nie upadłem

Jarosław Królewski screenKrólewski wywołał burzę słowami o Cracovii. "Bądźmy w tym obiektywni"

Ruch Chorzów będzie grać w Gliwicach

Środowe wydarzenia zmotywowały kibiców Ruchu, aby ruszyć pod Urząd Miasta w Chorzowie, aby wykazać sprzeciw wobec ostatnich decyzji. Fanatycy rozwiesili wymowne transparenty w kierunku władz: "Grabarze miasta", "Nasza eksmisja, Wasza dymisja" czy  "Zdmuchniemy was jak świeczki". Obywatele domagali się spotkania z kimś z magistratu, jednak nikt nie raczył się z nimi skonfrontować. - Urząd Miasta nie chce komentować tej manifestacji – przekazało Biuro Prasowe UM w Chorzowie.

Tymczasem klub musiał znaleźć rozwiązanie tego problemu i poszukać innego stadionu. I znalazł go – Ruch swoje domowe mecze będzie rozgrywał w Gliwicach. "Ruch Chorzów zawarł umowę z Piastem Gliwice na poddzierżawę Stadionu Miejskiego w Gliwicach. Do Komisji ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej został złożony wniosek o zgodę na rozgrywanie meczów ligowych w rundzie wiosennej na stadionie zastępczym. Decyzja Komisji spodziewana jest w przyszłym tygodniu. W przypadku uzyskania zgody, niezwłocznie przedstawimy szczegółowe informacje organizacyjne dotyczące inauguracyjnego meczu z Chrobrym Głogów, nad czym usilnie pracujemy" – czytamy w komunikacie klubu.

Jarosław Królewski screenSzczerze wyznanie Królewskiego. "Jedno z bardziej dramatycznych przeżyć w moim życiu"

Za Ruchem Chorzów bardzo dobra runda jesienna. Legendarny klub jest na dobrej pozycji wyjściowej w lidze przed startem wiosny i niewykluczone, że w przyszłym sezonie ujrzymy 14-krotnego mistrza Polski w ekstraklasie. Aktualnie zajmuje trzecie miejsce i ma dwa punkty straty do strefy awansu bezpośredniego. W walce o awans jednak na pewno nie pomoże fakt rozgrywania meczów domowych na obcym obiekcie.

Więcej o: