Stadion legendarnego klubu zamknięty. Zagrożenie dla kibiców

"Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie podjął decyzję o zamknięciu stadionu przy Cichej". - poinformował Ruch Chorzów za pośrednictwem oficjalnej strony klubu. Powodem decyzji jest konieczność demontażu wieży znajdującej się na jednej z trybun. Czasu nie ma jednak zbyt wiele. 11 lutego Ruch ma rozegrać pierwszy domowy mecz w lidze.

Za Ruchem Chorzów bardzo dobra runda jesienna. Legendarny klub jest na dobrej pozycji wyjściowej w lidze przed startem wiosny i niewykluczone, że w przyszłym sezonie ujrzymy 14-krotnego mistrza Polski w ekstraklasie. Zanim jednak wystartuje runda rewanżowa, klub musi zmierzyć się z problemami związanymi ze stadionem. W poniedziałek podjęto decyzję o zamknięciu obiektu. 

Zobacz wideo Paweł Fajdek podważa wyniki plebiscytu: Dałbym siebie na drugim miejscu!

Ruch Chorzów musi zamknąć stadion. Jest zagrożenie dla kibiców

"Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Chorzowie na podstawie najnowszej ekspertyzy przeprowadzonej przez Instytut Techniki Budowlanej oraz wizji lokalnej podjął dziś ustną decyzję o zamknięciu stadionu przy ul. Cichej 6 w Chorzowie" - poinformowano na oficjalnej stronie klubu. Chodzi konkretnie o pęknięcie postawy jednej z wież oświetleniowych znajdujących się na trybunach. Konieczny będzie jej demontaż. Do tego czasu obiekt musi pozostać zamknięty, gdyż usterka stwarza realne zagrożenie dla piłkarzy i kibiców.

DLOCZKłopoty piłkarza Rakowa. Padł ofiarą zmasowanego hejtu. Kibice nazywają go zdrajcą

- To była kolejna ekspertyza masztów oświetleniowych w ostatnich 20 miesiącach. Pęknięcie powstało zatem bardzo niedawno. Tu nie ma przestrzeni do zastanawiania się, czy zawahania. Maszt demontujemy, bo tego wymaga bezpieczeństwo wszystkich odwiedzających stadion - powiedział Jarosław Barteczko z chorzowskiego MORiS-u w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim".

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Według informacji zawartych w komunikacie prace zgodnie z prawem powinny ruszyć w przeciągu najbliższych 14 dni. " Z informacji posiadanych przez Klub wynika, że wymagane prace zostaną podjęte niezwłocznie" - czytamy. Gdyby jednak prace się przedłużyły, istnieje zagrożenie dotyczące rozegrania pierwszego wiosennego meczu domowego przeciwko Chrobremu Głogów. Klub jednak zapewnił kibiców, że będzie na bieżąco informować o działaniach na stadionie. "O postępach prac oraz wpływie zaistniałej sytuacji na możliwość rozegrania pierwszego domowego meczu rundy wiosennej będziemy informować na bieżąco".

Krzysztof Mączyński przesunięty do rezerw LegiiTo koniec! "Ulubieniec Adama Nawałki" rozwiązał kontrakt ze Śląskiem

Ruch Chorzów po 18. kolejkach zajmuje trzecie miejsce w I lidze i do drugiej lokaty dającej bezpośredni awans do ekstraklasy traci dwa punkty. Liderem jest ŁKS Łódź (37 pkt). Zespoły, które zakończą sezon na miejscach od 3. do 6., będą walczyć o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w barażach. 

Więcej o: