Wisła Kraków chce Hiszpana z przeszłością w Atletico Madryt

Wisła Kraków ściąga posiłki z Hiszpanii. Pozyskała już dwóch piłkarzy z tego kraju, a teraz celuje w kolejnego. To środkowy obrońca hiszpańskiego trzecioligowca, a w przeszłości zawodnik rezerw Atletico Madryt,

Wisła Kraków ma za sobą fatalną rundę jesienną Fortuna I Ligi. Zespół prowadzony przez Radosława Sobolewskiego zajmuje dopiero 10. miejsce i jest poza strefą barażową. Na dodatek 13-krotni mistrzowie Polski tracą aż 10 punktów do miejsca premiowanego bezpośrednim awansem. W Krakowie wierzą jednak, że misja powrotu do elity zakończy się sukcesem.

Zobacz wideo Wisła Kraków chce awansu. Błaszczykowski zgłasza gotowość

Znakomite wieści Wisły Kraków. Będzie na bogatoZnakomite wieści Wisły Kraków. Będzie na bogato

- Wisła Kraków musi się trochę uspokoić, ale musi być też odważna w marzeniach. Musi marzyć o awansie, choć sytuacja w tabeli jest dość trudna. Liczę, że powalczymy o powrót do ekstraklasy już w tym sezonie. Mam nadzieję, że to się uda, a jeśli nie, będziemy musieli wdrożyć drobne reformy - mówi Sport.pl Jarosław Królewski.

Wisła ciągle szuka wzmocnień w Hiszpanii

W tym celu Królewski zatrudnił Kiko Ramireza. Były trener Wisły został dyrektorem sportowym. Ma on opinię znawcy hiszpańskiego rynku i w Krakowie wierzą, że ściągnie on kilku niezłych piłkarzy, którzy pomogą w awansie. Sprowadził do stolicy Małopolski już dwóch swoich rodaków: skrzydłowego Alexa Mulę i obrońcę Davida Junkę. Poza nimi do zespołu dołączył jeszcze Igor Sapała.

- Myślę, że pozyskamy jeszcze jednego, dwóch lub trzech piłkarzy. Oczywiście w racjonalnych umowach i z racjonalnym podejściem do tematu, Ale tak, mogę potwierdzić, że przed Wisłą jeszcze kilka transferów - zapowiada Jarosław Królewski.

Hiszpański dziennikarz Angel Garcia poinformował, że "Biała Gwiazda" interesuje się kolejnym graczem z Półwyspu Iberyjskiego. To 27-letni środkowy obrońca, Juanra. To piłkarz UD Sanse, klubu z trzeciej ligi hiszpańskiej. W tym sezonie rozegrał 14 meczów, w których strzelił jedną bramkę. W przeszłości grał m.in. w rezerwach Atletico Madryt, a także w Realu Murcii i CF Talavera.

Daniel ObajtekPaństwowy gigant wchodzi do Arki Gdynia. "Znakomita informacja i powód do dumy"

Przeszkodą stojącą na drodze do tego transferu może być fakt, że Juanra wciąż ma ważny kontrakt. Co prawda kończy się on już w czerwcu tego roku, więc suma odstępnego nie byłaby wysoka, ale zmagająca się z problemami finansowymi Wisła musi oglądać każdy grosz. Poza tym Hiszpan ma też inne oferty.

Więcej o: