Znakomite wieści Wisły Kraków. Będzie na bogato

98,8 miliona złotych będzie kosztowała renowacja stadionu Wisły Kraków przed igrzyskami europejskimi 2023. Obiekt ma zostać oddany do użytku pod koniec maja, a po zakończeniu imprezy zostanie zagospodarowana przestrzeń wokół niego.

W tym roku w Krakowie odbędzie się trzecia edycja igrzysk europejskich, organizowanych przez Europejski Komitet Olimpijski. Niektóre wydarzenia, jak ceremonia otwarcia i zamknięcia, a także mecze rugby siedmioosobowego, zaplanowano na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, gdzie na co dzień gra Wisła Kraków

Zobacz wideo Żona Wojciecha Szczęsnego: Zdarzyło nam się coś pięknego. Zapisaliśmy się w historii

Stadion Wisły Kraków w trakcie modernizacji przed Igrzyskami Europejskimi.

Choć decyzja o remoncie zapadła już wiele miesięcy temu, to prace opóźniały się z powodu problemów ze znalezieniem wykonawcy. Tamtejszy Zarząd Infrastruktury Sportowej (ZIS) unieważnił trzy pierwsze przetargi, przez co można było rozpocząć negocjacje z zainteresowanymi firmami. Ostatecznie zdecydowano się na warszawską firmę Eiffage Polska Budownictwo. Koszt inwestycji wyniesie 98,8 milionów złotych i w większości zostanie pokryty ze środków rządowych. Początkowo mówiło się o kwocie w granicach 90 mln zł.

W ramach prac odnowione zostaną wszystkie trybuny, pomieszczenia wspólne, sanitariaty, a także instalacje odpowiadające za klimatyzację ogrzewanie i wentylacją. Stadion, który planowo zostanie oddany do użytku 31 maja, ma też być bardziej energooszczędny. 

Po zakończeniu igrzysk europejskich miasto planuje zagospodarować przestrzeń wokół obiektu. W planach jest wybudowanie nowych miejsc parkingowych i boiska, jak równieża pomnik Henryka Reymana (legendarny piłkarz Wisły) oraz Alei Gwiazd, o co apelowało Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków. Ponadto ma powstać połączenie między stadionem a sąsiednim Parkiem Jordana. 

Igrzyska europejskie w Krakowie odbędą się dniach 21 czerwca - 2 lipca.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.