Państwowy gigant wchodzi do Arki Gdynia. "Znakomita informacja i powód do dumy"

Arka Gdynia pozyskała nowego oficjalnego sponsora. Do końca 2023 roku będzie nim Energa z grupy Orlen. Co ciekawe, państwowy koncern jest także jednym ze sponsorów lokalnego rywala gdynian - Lechii Gdańsk.

Arka Gdynia od momentu spadku do I ligi czyni starania, aby jak najszybciej udało się wrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej. Zabrakło niewiele, a udałoby się to latem - Arka przegrała jednak w barażach z Chrobrym Głogów. Teraz znów gdynianie są w dobrej pozycji w tabeli, a działacze szukają kolejnych sponsorów, którzy mogliby zasilić klub. We wtorek do tego grupa dołączyła Energa z grupy Orlen. 

Zobacz wideo Żona Wojciecha Szczęsnego: Zdarzyło nam się coś pięknego. Zapisaliśmy się w historii

Energa sponsorem Arki Gdynia. Duże pieniądze dla klubu

O podpisaniu umowy przez Arkę i Energę poinformowano oficjalnie za pośrednictwem mediów klubowych. "Piłkarze pierwszoligowej Arki Gdynia będą grali w rundzie wiosennej sezonu 2022/2023 oraz jesiennej 2023/2024 z logotypem Energi z Grupy ORLEN na koszulkach. Umowa sponsoringowa obejmuje cały 2023 rok. Energa z Grupy ORLEN została Oficjalnym Sponsorem Klubu Arka Gdynia. Spółka energetyczna wspiera już kilkanaście inicjatyw sportowych związanych z piłką nożną" - czytamy. Jedną ze wspomnianych inicjatyw jest sponsorowanie ekstraklasowej Lechii Gdańsk. Logo koncernu od lat towarzyszy na koszulkach piłkarzy z Gdańska, którzy są największym, derbowym rywalem Arki.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Prezes Arki Michał Kołakowski nie krył zadowolenia z podpisania umowy z Energą. - Rozpoczęcie współpracy z tak renomowanym, a do tego wywodzącym się z Pomorza partnerem, to znakomita informacja i powód do dumy dla naszego Klubu oraz wszystkich kibiców. Bardzo cieszy nas, że Energa z Grupy Orlen doceniła rozwój Arki i zdecydowała się na podjęcie współpracy i promocję poprzez żółto-niebieskie barwy. Wierzymy, że jest to początek długofalowej współpracy i kolejny krok w rozwoju naszego Klubu - przyznał.

- Wsparcie kolejnego utytułowanego klubu na Pomorzu, gdzie są korzenie i wyrosła Energa, jest dla nas naturalnym krokiem w rozszerzeniu działań sponsoringowych w regionie - dodała Adrianna Sikorska, wiceprezes Zarządu Energi SA.

Ani prezes klubu, ani przedstawicielka koncernu nie wskazali jednak, ile wynosi kwota zawarta w umowie. Według naszych informacji w grę wchodzi co najmniej pół miliona złotych.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.