Ogromne zaskoczenie. Oto najskuteczniejsi polscy napastnicy w 2022 roku

17 goli strzelił w 2022 roku Kamil Biliński dla Podbeskidzia Bielsko-Biała. Tym samym został trzecim najskuteczniejszym Polakiem w tym okresie, lepszy dorobek w klubach zgromadzili tylko Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik.

W początkowych latach kariery Kamil Biliński nie zdołał przebić się w Śląsku Wrocław, przez co zdecydował się na transfer do Żalgirisu Wilno. Tam dał się poznać jako skuteczny napastnik (36 trafień w 56 meczach), dzięki czemu później grał m.in. w Dinamie Bukareszt. Wiśle Płock czy Riga FC. Od lutego 2020 r. jest zawodnikiem Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

Zobacz wideo Polscy sędziowie finału mundialu przywitani na lotnisku

Kamil Biliński trzecim najskuteczniejszym Polakiem w 2022 roku. Lepsi są tylko Robert Lewandowski i Arkadiusz Milik

W sezonie 2021/22 Biliński spisywał się bardzo dobrze, a dzięki 19 zdobytym bramkom (pięć z nich zdobył w 2022 r.) został królem strzelców I ligi. W obecnym również jest w doskonałej formie strzeleckiej, po rundzie jesiennej I ligi ma na koncie 12 goli i jest liderem klasyfikacji strzelców.

Tegoroczny dorobek Bilińskiego zamknął się na 17 trafieniach, co czyni go trzecim najskuteczniejszym Polakiem w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Lepsi od niego byli wyłącznie Robert Lewandowski, który strzelił 38 goli i Arkadiusz Milik, zdobywca 18 bramek. Pod uwagę były brane tylko trafiania w klubach.

Biliński wyprzedził za to trzech innych napastników, którzy w tym roku wystąpili w reprezentacji Polski. Biorąc pod uwagę wyłącznie mecze klubowe, Karol Świderski i Adam Buksa zdobyli po 11 bramek, natomiast Krzysztof Piątek strzelił dziewięć goli.

W przypadku Bilińskiego warto zwrócić uwagę na prawidłowość dotyczącą jego transferów. Choć wielokrotnie pokazał, że potrafi strzelać gole, to z danych serwisu Transfermarkt wynika, że dotychczas kluby nie zapłaciły za niego choćby złotówki. Albo udawał się na bezpłatne wypożyczenia, albo zmieniał zespoły jako wolny zawodnik.

Łączny dorobek Kamila Bilińskiego w Podbeskidziu Bielsko-Biała to 44 gole i osiem asyst w 90 spotkaniach.

Więcej podobnych treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.