Oficjalnie. Zagłębie Sosnowiec ma nowego trenera. Trzecie podejście

Dariusz Dudek został trenerem Zagłębia Sosnowiec. Złośliwie można byłoby powiedzieć: "znowu". To już jego trzecie podejście do tej drużyny.

W poniedziałek, 5 listopada Zagłębie Sosnowiec poinformowało o zakończeniu współpracy z Arturem Skowronkiem. "Wyborcza" pisała o tym, że tak się może stać pod koniec listopada, kiedy Łukasz Girek przestał być prezesem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił go Arkadiusz Aleksander. Dziennik dodał również, że nowym trenerem może zostać Dariusz Dudek.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Dariusz Dudek trenerem Zagłębia Sosnowiec

Te informacje potwierdziły się w środę wieczorem. Zagłębie Sosnowiec oficjalnie poinformowało, że jego trenerem został właśnie Dudek. Umowa będzie obowiązywała do do 30 czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia.

Dla Dudka praca w Sosnowcu była już trzecią w roli pierwszego trenera. Poprzednio z Zagłębiem Sosnowiec pracował w latach 2017-18 i 2019-20. Najpierw odszedł z klubu w październiku 2018 roku, gdy zespół słabo spisywał się w ekstraklasie (po jedenastu kolejkach beniaminek zajmował wtedy przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy).

Drugi raz Dudek rozstał się z Zagłębiem w kwietniu 2020 roku. Wtedy powodem nie były słabe wyniki drużyny w I lidze, ale rozbieżności finansowe. - Głównym powodem decyzji klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji - można było przeczytać w komunikacie prasowym. Z taką opinią nie zgodził się jednak sam Dudek. - Co do kwestii finansowych, to prezes Jaroszewski poprosił o wstępną kwotę do negocjacji, którą wysłałem drogą mailową. Jednak żadna rozmowa co do finansów się nie odbyła, a biorąc pod uwagę wcześniejsze nasze umowy, nigdy nie mieliśmy z prezesem problemów z porozumieniami finansowymi. Rozbieżności wynikały głównie w kwestii organizacji funkcjonowania mojego sztabu szkoleniowego - wyjaśnił w rozmowie z "Interią".

Dudek ostatnio pracował w Sandecji Nowy Sącz. W poprzednim sezonie Sandecja zanotowała 17 meczów bez porażki i zajęła ostatecznie siódme miejsce w Fortuna 1 Lidze. W tym sezonie radzi sobie fatalnie i zajmuje ostatnie miejsce. Na samym początku września pożegnano się z Dudkiem. Powodu nie podano, ale można śmiało zakładać, że chodziło o złe wyniki. Drużyna zdobyła wówczas sześć punktów w ośmiu meczach (6 remisów) i zajmowała 17. miejsce.

Zagłębie Sosnowiec po 18. kolejkach zajmuje 12. miejsce w I lidze. Ma 22 punkty, siedem więcej od 16 w tabeli - Odry Opole, która jest w strefie spadkowej. Do pozycji barażowej, dającej z kolei walkę o ekstraklasę, Zagłębie Sosnowiec traci sześć punktów.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.