Zagłębie Sosnowiec ma nowego trenera. Trzeci raz tego samego

Dariusz Dudek po raz trzeci w swojej karierze będzie trenerem Zagłębia Sosnowiec - poinformował Szymon Janczyk, dziennikarz "Weszło".

W poniedziałek, 5 listopada Zagłębie Sosnowiec poinformowało o zakończeniu współpracy z Arturem Skowronkiem. "Wyborcza" pisała o tym, że tak się może stać pod koniec listopada, kiedy Łukasz Girek przestał być prezesem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił go Arkadiusz Aleksander. Dziennik dodał również, że nowym trenerem może zostać Dariusz Dudek.

Zobacz wideo Dziennikarze z Maroka oszaleli ze szczęścia po wygranej nad Hiszpanią

Richarlison i RonaldoRicharlison nie mógł uwierzyć, kogo spotkał. Jego reakcja mówi wszystko [WIDEO]

Dudek po raz trzeci w Zagłębiu Sosnowiec

Teraz informacje te potwierdził portal "Weszło" - Dariusz Dudek nowym trenerem Zagłębia Sosnowiec, kwestia oficjalki - napisał na Twitterze dziennikarz Szymon Janczyk. 

Dla Dudka praca w Sosnowcu była już trzecią w roli pierwszego trenera. Poprzednio z Zagłębiem Sosnowiec pracował w latach 2017-18 i 2019-20. Najpierw odszedł z klubu w październiku 2018 roku, gdy zespół słabo spisywał się w ekstraklasie (po jedenastu kolejkach beniaminek zajmował wtedy przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy).

Drugi raz Dudek rozstał się z Zagłębiem w kwietniu 2020 roku. Wtedy powodem nie były słabe wyniki drużyny w I lidze, ale rozbieżności finansowe. - Głównym powodem decyzji klubu są rozbieżności finansowe pomiędzy stronami tak duże, by nie podejmować negocjacji - można było przeczytać w komunikacie prasowym.

Z taką opinią nie zgodził się jednak sam Dudek. - Co do kwestii finansowych, to prezes Jaroszewski poprosił o wstępną kwotę do negocjacji, którą wysłałem drogą mailową. Jednak żadna rozmowa co do finansów się nie odbyła, a biorąc pod uwagę wcześniejsze nasze umowy, nigdy nie mieliśmy z prezesem problemów z porozumieniami finansowymi. Rozbieżności wynikały głównie w kwestii organizacji funkcjonowania mojego sztabu szkoleniowego - wyjaśnił w rozmowie z "Interią".

Dudek ostatnio pracował w Sandecji Nowy Sącz. Nie wiadomo, co było powodem decyzji zarządu. Sandecja zajmuje 17. miejsce w tabeli I ligi. Drużyna zdobyła sześć punktów w ośmiu meczach (6 remisów). Dudek objął Sandecję Nowy Sącz w 2020 roku. Od początku przygody z klubem starał się awansować z nim do ekstraklasy. Po pierwszym sezonie pod jego wodzą Sandecja znalazła się na 10. miejscu w tabeli. W drugim nieco wyżej, bo na 7. miejscu, ale to wciąż za mało by walczyć o awans (drużyny z miejsc 3-6 w I lidze walczą w barażach).

Maroko - HiszpaniaNajwiększa sensacja mistrzostw świata. "Czarny koń" zaprzecza logice

Zagłębie Sosnowiec po 18. kolejkach zajmuje 12. miejsce w I lidze. Ma 22 punkty, siedem więcej od 16 w tabeli - Odry Opole, która jest w strefie spadkowej. Do pozycji barażowej, dającej z kolei walkę o ekstraklasę, Zagłębie Sosnowiec traci sześć punktów.

Więcej o: