Nie żyje 30-letni polski trener. "Szok i niedowierzanie"

Nie żyje Harald Bartela, szkoleniowiec młodzieżowej Akademii OKS Odry Opole. O śmierci 30-latka poinformował jego pracodawca. "Szok i niedowierzanie - tylko tyle jesteśmy w stanie teraz napisać. Ta wiadomość spadła na nas jak grom z jasnego nieba" - czytamy w oficjalnym komunikacie I-ligowego klubu.

Harald Bartela miał bogate doświadczenie trenerskie. W przeszłości był związany z KS Fortuna Głogówek, ULKS Orzeł Źlinice oraz LZS Żywocice. Pełnił także funkcję koordynatora w Niemieckich Szkółkach Piłkarskich Miro Deutsche Fußballschule. Z kolei w ostatnich miesiącach był trenerem młodzieżowej Akademii OKS Odra Opole oraz Spiders Krapkowice. Niestety w poniedziałek dotarły do nas tragiczne informacje. 

Zobacz wideo Mateusz Borek usprawiedliwia Roberta Lewandowskiego: Sędzia go wybił

Nie żyje Harald Bartela. "Wiadomość o śmierci spadła na nas jak grom z jasnego nieba"

28 listopada  w godzinach popołudniowych zmarł Harald Bartela. O śmierci 30-letniego szkoleniowca poinformował jego ostatni pracodawca. Jak na razie niewiadomo, co było bezpośrednią przyczyną zgonu. "Szok i niedowierzanie – tylko tyle jesteśmy w stanie teraz napisać. Wiadomość o śmierci Harrego Barteli – trenera naszych grup dziecięcych spadła na nas jak grom z jasnego nieba. Harry, będzie nam Cię bardzo brakowało. Spoczywaj w pokoju. Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia" - napisano w oficjalnym komunikacie na stronie Odry Opole. O śmierci trenera poinformowano także za pośrednictwem mediów społecznościowych. 

Tak wyglądałaby drabinka MŚ, gdyby skończyć teraz fazę grupową. Idealna dla PolskiTak wyglądałaby drabinka MŚ, gdyby skończyć teraz fazę grupową. Idealna dla Polski

Odejście szkoleniowca poruszyło środowisko piłkarskie Opola. Pod postem na Facebooku pojawiło się mnóstwo słów wsparcia dla klubu i rodziny zmarłego. "Ciężko w to uwierzyć… Wielkie wyrazy współczucia dla RODZINY, przyjaciół i piłkarskich wychowanków, których trenował z pasją… wielka strata" - piszą internauci.

Bartela prowadził młodzieżową Akademię Odry Opole, z której część piłkarzy w przyszłości może trafić do pierwszej drużyny. Ta póki co, nie radzi sobie najlepiej w I. lidze. Po 18. kolejkach piłkarze Adama Noconia zajmują dopiero 15. miejsce z dorobkiem 15 punktów. Na taki wynik składają się cztery zwycięstwa, trzy remisy i aż 11 porażek. Mimo że niespełna trzy tygodnie temu zakończyła się runda jesienna, to zawodnicy już przygotowują się do drugiej części sezonu. W piątek 25 listopada Odra rozegrała sparing z Górnikiem Zabrze. Mecz towarzyski zakończył się porażką opolskiej drużyny 1:4. 

Więcej treści sportowych na stronie głównej Gazeta.pl. 

Tak Agnelii pożegnał się z Juventusem. Wymowny list do pracownikówTak Agnelii pożegnał się z Juventusem. Wymowny list do pracowników

Więcej o: