Były piłkarz ekstraklasy został trenerem Arki Gdynia. Absolutny debiutant

Hermes Neves Soares, Brazylijczyk z polskim paszportem, został nowym trenerem Arki Gdynia. Były piłkarz Jagiellonii Białystok czy Zawiszy Bydgoszcz podpisał kontrakt ważny do końca 2024 roku i poprowadzi drużynę bez licencji UEFA Pro. - Możemy i mamy możliwości grania na wysokiej intensywności, agresywności i wysokim pressingiem - powiedział Hermes tuż po podpisaniu kontraktu.

Arka Gdynia zakończyła pierwszą część sezonu I ligi na szóstym miejscu z 28 punktami i traci dziewięć punktów do prowadzącego ŁKS-u Łódź. Arka przegrała sześć meczów w rundzie jesiennej i to wystarczyło do rozstania z Ryszardem Tarasiewiczem, który prowadził drużynę od 19 października 2021 roku. "Dziennik Bałtycki" w roli potencjalnych następców Tarasiewicza w Arce wskazywał Leszka Ojrzyńskiego (ex Korona Kielce) oraz Przemysława Cecherza (ex Wieczysta Kraków).

Zobacz wideo Zmiana składu? Thomas Mueller reprezentacji Polski ma pomóc Lewandowskiemu

Arka Gdynia wybrała nowego trenera. I zaskoczyła. Absolutny debiutant

Arka Gdynia poinformowała w oficjalnym komunikacie, że nowym trenerem pierwszego zespołu został Hermes Neves Soares, były piłkarz Jagiellonii Białystok czy Korony Kielce. Brazylijczyk z polskim obywatelstwem podpisał kontrakt ważny do końca 2024 roku. - Zmiany w funkcjonowaniu drużyny są nieuniknione, ale wierzę, że przebiegną sprawnie i wspólnie osiągniemy cel, jakim jest awans do Ekstraklasy. Ze względu na to, że trener ma licencję UEFA A, Klub wystąpi do PZPN o zgodę na warunkowe prowadzenie drużyny jako pierwszy trener - poinformował Michał Kołakowski, prezes Arki.

Hermes pracował w Arce Gdynia od początku lipca 2021 roku i był asystentem Dariusza Marca oraz Ryszarda Tarasiewicza. Teraz 48-latek rozpocznie pracę w roli pierwszego trenera. - Chciałbym maksymalnie wykorzystać potencjał każdego zawodnika. Możemy i mamy możliwości grania na wysokiej intensywności, agresywności i wysokim pressingiem. Na tym ma bazować nasz styl. Odpowiedzialność jest zdecydowanie większa niż presja - mówił Hermes tuż po podpisaniu kontraktu.

Arka Gdynia zagra pierwszy mecz w rundzie wiosennej dopiero 11 lutego 2023 roku. Wtedy zespół prowadzony przez Hermesa zagra z Zagłębiem Sosnowiec, który po pierwszej części sezonu zajmuje dwunaste miejsce.

Więcej o: