Piłkarze Wisły Kraków mają dość. Gwiazda drużyny chce odejść już zimą

Ciągłe zawirowania wewnątrz Wisły Kraków, mogą kosztować klub utratę najlepszego napastnika. Jak podaje doskonale zorientowany w ligowej piłce Janekx89, odejście rozważa Luis Fernandez, strzelec 10 goli w rundzie jesiennej.

Po rundzie jesiennej nadal nie wiadomo, jak wygląda struktura właścicielska Wisły Kraków. Z funkcji prezesa zrezygnował Władysław Nowak, a jego następcą - tymczasowym - został Jarosław Królewski, jeden z właścicieli, który jeszcze niedawno zapowiadał wyjście z klubu. Teraz to właśnie właściciel firmy Synerise wydaje się najpoważniejszym kandydatem, by przejąć prowadzenie klubu. Ma on odkupić akcje od Tomasza Jażdżyńskiego. Nie wiadomo natomiast, co z udziałami Jakuba Błaszczykowskiego, który milczy na temat całego zamieszania.

Zobacz wideo Michniewicz reaguje: To są bzdury! Wszystko jest nagrane

Piłkarze Wisły Kraków mają dość zamieszania wokół klubu. Gwiazda drużyny chce odejść już zimą

Ciągłe zawirowania nie służą klubowi od strony organizacyjnej, finansowej, ale i sportowej. Wisła zleciała z hukiem z Ekstraklasy i szybko przekonała się, że nie odbije się od I ligi, by już w kolejnym sezonie wrócić do elity. Drużyna po dobrym początku sezonu wpadła w wyraźny kryzys. W efekcie zwolniono trenera Jerzego Brzęczka, a jego miejsce zajął Radosław Sobolewski, któremu na razie ciężko jest podźwignąć drużynę i tchnąć w nią nowego ducha. 

Voria Ghafouri (biała koszulka) w reprezentacji IranuAlarm dla irańskich piłkarzy. Aresztowany. Podpadł władzom jednym zdjęciem

Na tym nie koniec kłopotów. Jak podał Janekx89 na łamach portalu Goal.pl, drużyna może stracić zimą jedną ze swoich największych gwiazd. Mowa o Luisie Fernandezie. 29-letni Hiszpan jest podobno zmęczony zamieszaniem wokół klubu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W zaistniałej sytuacji Fernandez jest oferowany innym polskim klubom. O transfer nie powinno być ciężko, gdyż jesienią pokazał się on z bardzo dobrej strony na pierwszoligowych boiskach. Wychowanej Deportivo La Coruna w 14 meczach strzelił 10 goli i zaliczył dwie asysty. Dołożył jeszcze dwa trafienia i jedną asystę w Pucharze Polski. Jego umowa z Wisłą Kraków wygasa już 30 czerwca 2023 roku, więc i dla klubu rozsądnym krokiem będzie sprzedaż, by zarobić cokolwiek.

Wisła Kraków po rundzie jesiennej I Ligi zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli z 24 punktami. Do pierwszego ŁKS-u Łódź, piłkarze z Małopolski tracą 13 punktów. Natomiast do szóstego miejsca, dającego prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy, cztery punkty. 

Bartosz Bosacki wypowiada się o reprezentacji PolskiPrzedstawił jedenastkę na mecz z Arabią Saudyjską. "Nie zdziwię się"

Więcej o: