Piłkarze Wisły Kraków mają dość. Gwiazda drużyny chce odejść już zimą

Ciągłe zawirowania wewnątrz Wisły Kraków, mogą kosztować klub utratę najlepszego napastnika. Jak podaje doskonale zorientowany w ligowej piłce Janekx89, odejście rozważa Luis Fernandez, strzelec 10 goli w rundzie jesiennej.

Po rundzie jesiennej nadal nie wiadomo, jak wygląda struktura właścicielska Wisły Kraków. Z funkcji prezesa zrezygnował Władysław Nowak, a jego następcą - tymczasowym - został Jarosław Królewski, jeden z właścicieli, który jeszcze niedawno zapowiadał wyjście z klubu. Teraz to właśnie właściciel firmy Synerise wydaje się najpoważniejszym kandydatem, by przejąć prowadzenie klubu. Ma on odkupić akcje od Tomasza Jażdżyńskiego. Nie wiadomo natomiast, co z udziałami Jakuba Błaszczykowskiego, który milczy na temat całego zamieszania.

Zobacz wideo Michniewicz reaguje: To są bzdury! Wszystko jest nagrane

Piłkarze Wisły Kraków mają dość zamieszania wokół klubu. Gwiazda drużyny chce odejść już zimą

Ciągłe zawirowania nie służą klubowi od strony organizacyjnej, finansowej, ale i sportowej. Wisła zleciała z hukiem z Ekstraklasy i szybko przekonała się, że nie odbije się od I ligi, by już w kolejnym sezonie wrócić do elity. Drużyna po dobrym początku sezonu wpadła w wyraźny kryzys. W efekcie zwolniono trenera Jerzego Brzęczka, a jego miejsce zajął Radosław Sobolewski, któremu na razie ciężko jest podźwignąć drużynę i tchnąć w nią nowego ducha. 

Na tym nie koniec kłopotów. Jak podał Janekx89 na łamach portalu Goal.pl, drużyna może stracić zimą jedną ze swoich największych gwiazd. Mowa o Luisie Fernandezie. 29-letni Hiszpan jest podobno zmęczony zamieszaniem wokół klubu. 

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

W zaistniałej sytuacji Fernandez jest oferowany innym polskim klubom. O transfer nie powinno być ciężko, gdyż jesienią pokazał się on z bardzo dobrej strony na pierwszoligowych boiskach. Wychowanej Deportivo La Coruna w 14 meczach strzelił 10 goli i zaliczył dwie asysty. Dołożył jeszcze dwa trafienia i jedną asystę w Pucharze Polski. Jego umowa z Wisłą Kraków wygasa już 30 czerwca 2023 roku, więc i dla klubu rozsądnym krokiem będzie sprzedaż, by zarobić cokolwiek.

Wisła Kraków po rundzie jesiennej I Ligi zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli z 24 punktami. Do pierwszego ŁKS-u Łódź, piłkarze z Małopolski tracą 13 punktów. Natomiast do szóstego miejsca, dającego prawo gry w barażach o awans do Ekstraklasy, cztery punkty. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA