Wielki powrót trenera. Wcześniej odnosił najlepsze wyniki w historii klubu

W czwartek Chojniczanka Chojnice ogłosiła, że nowym trenerem drużyny zostanie Krzysztof Brede. Będzie to druga przygoda szkoleniowca z tym klubem. To pod jego wodzą klub odnosił najlepsze wyniki w historii.

Chojniczanka Chojnice jest beniaminkiem I ligi. W bieżącym sezonie drużyna nie radzi sobie najlepiej i po 18 kolejkach zajmuje 15. miejsce w tabeli. Do tej pory zdobyła 15 punktów, tyle samo co znajdujące się w strefie spadkowej Odra Opole i Skra Częstochowa. Działacze klubu byli rozczarowani wynikami i na początku listopada zwolnili Tomasza Kafarskiego, który w ubiegłym roku awansował z zespołem do I ligi.

Zobacz wideo Brazylijczyk, który otarł się o polską kadrę. Teraz składa palety i gra w Klasie B

Krzysztof Brede nowym trenerem Chojniczanki

W czwartek Chojniczanka Chojnice poinformowała o zatrudnieniu nowego trenera. Miejsce Kafarskiego zajmie Krzysztof Brede, który związał się z klubem półtorarocznym kontraktem. Nie będzie to pierwsza przygoda szkoleniowca z chojnickim zespołem. Wcześniej prowadził tę drużynę w latach 2017-2018. W tym czasie Chojniczanka osiągnęła najlepsze wyniki w historii. Zakończyła rozgrywki I ligi na trzecim miejscu i dotarła również do ćwierćfinału Pucharu Polski. 

Brede po pierwszym pobycie w Chojnicach pracował także w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Z tym klubem w drugim sezonie awansował do ekstraklasy i poprowadził go jeszcze w 13 meczach tych rozgrywek. W 2020 roku odszedł z zespołu i od tamtej pory pozostawał bez pracy. 

W przeszłości Brede był również piłkarzem i grał na pozycji środkowego obrońcy. Występował w takich zespołach jak między innymi Lechia Gdańsk, Arka Gdynia i Olimpia Grudziądz. Karierę zakończył w 2011 roku. 

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rozgrywki I ligi zostaną wznowione dopiero w przyszłym roku. Kolejne spotkanie Chojniczanka zagra 11 lutego. Tego dnia zmierzy się ze Skrą Częstochowa, czyli jednym z rywali w walce o utrzymanie. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA