Nowy prezes Wisły Jarosław Królewski zabrał głos. "Wybitnie trudna sytuacja"

Jarosław Królewski w środę został tymczasowym prezesem Wisły Kraków. Biznesmen prawdopodobnie zostanie również większościowym właścicielem klubu i już zapowiada ustabilizowanie sytuacji finansowej. - Od tej pory pełna odpowiedzialność na mnie - przekonuje.

Wisła Kraków poinformowała o rezygnacji dotychczasowego prezesa Władysława Nowaka, a jeden z akcjonariuszy Tomasz Jażdżyński spotkał się z mediami na specjalnym briefingu prasowym. Jażdżyński poinformował, że rozważa sprzedaż swoich akcji Jarosławowi Królewskiemu, który miałby od tej pory samodzielnie zarządzać klubem. Początkiem tego procesu jest właśnie nominacja Królewskiego na funkcję prezesa klubu. Właściciel Synerise postanowił skomentować sprawę publicznie. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski trenuje przed meczem z Arabią Saudyjską

Jarosław Królewski komentuje zajęcie fotela prezesa Wisły Kraków: "Mam nadzieję, że sytuacja jest tymczasowa"

W zeszłym tygodniu Jarosław Królewski informował o możliwym odejściu z Wisły Kraków, ale już tydzień później sytuacja wygląda zdecydowanie inaczej. W środę został tymczasowym prezesem klubu, a już niedługo może być większościowym udziałowcem. Oznaczałoby to, że decyzje w sprawie przyszłości Wisły mógłby podejmować samodzielnie. Królewski przekonuje jednak, że jego prezesura to sytuacja tymczasowa i liczy, że szybko się skończy. 

"Dla mnie to wybitnie trudna sytuacja, jak również decyzje. Nie mogę pozwolić tej sprawie mieć taki koniec i dać bardziej wpaść w kłopoty klubowi, który po prostu kocham. Postaram się nie zaszkodzić, jak najwięcej poukładać przez najbliższe tygodnie" - pisze właściciel Synreise na Twitterze. 

W wypowiedzi nowego prezesa pojawiło się również zapewnienie, że Wiśle nie grozi niedostanie licencji na sezon 2023/24 i to wszystko z powodu niedawnego dofinansowania. "Tomasz Jażdzyński przyjął moją ofertę, więc scenariusz pełnej odpowiedzialności za klub, o który prosiłem, zostanie zrealizowany. Nie przypuszczałem, że to ja będę go realizował. Od tej pory pełna odpowiedzialność na mnie" - dodaje nowy prezes.

Wcześniej Wisła Kraków informowała, że "Trwają prace nad skompletowaniem składu kierowniczego odpowiedzialnego za prowadzenie Spółki w poszczególnych obszarach". Królewski we wpisie potwierdził te słowa. "Musimy popracować nad skompletowaniem zespołu zarządzającego. Moja rola w zarządzie mam nadzieje, że jest tymczasowa i głównie niezbędna do zamknięcia procesu licencyjnego. Więcej informacji wkrótce" - zakończył. 

Wisła Kraków po rundzie jesiennej I Ligi zajmuje dopiero 10. miejsce w tabeli. W 18. meczach krakowianie zdobyli 24 punkty i do pierwszego ŁKS-u Łódź tracą 13 punktów. Tyle samo wynosi przewaga nad ostatnią w ligowej tabeli Sandecją Nowy Sącz. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.